Wpis z mikrobloga

@Ten_typ_sie_patrzy: Trzy lata temu podarowałem matce laptopa (zero kontaktu z komputerem wcześniej, wiek 70+, pokazałem jej jak się otwiera youtube i usypia komputer przez zamknięcie klapy), jak ostatnio była w odwiedziny stwierdziła, że strasznie wolno działa, zamknąłem 250 okien Firefoxa w tle i się naprawiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ten_typ_sie_patrzy: To jest Thinkpad X200 z 2GB RAMu, z zainstalowanym Lubuntu żeby lokalni "ekspercI" nie #!$%@? tego jeszcze bardziej, ostatnio się mnie pytała jak się wpisuje w komputerze duże litery bo jej hasło do WiFi nie wchodziło.
  • Odpowiedz
Starsi ludzie są cierpliwi


O tym to i ja się przekonałem, wszak mój Dziadek przepracował na nieaktualizowanej viście 11 lat (nowego lapka ma dopiero od kilku miesięcy), niemniej, podziwiam za wytrwałość i nie zjaranie ramu/procesora czy czego tam popadnie.
  • Odpowiedz
@Ten_typ_sie_patrzy: Są naprawdę świetne zajęcia w ramach inicjatyw typu uniwersytet trzeciego wieku, nawet po wioskach, ale namówienie do udziału to ogromny problem :) Ojciec jest po osiemdziesiątce, elektromechanik starej daty - silnik przewinie, dotoczy co trzeba, polutuje SMD choćby i rozgrzanym kawałkiem metalu, wlezie po drabinie na dach, żeby zainstalować antenę, ale komputerów nie uznaje i co poradzisz ;)
  • Odpowiedz
@Ten_typ_sie_patrzy: ojciec miał VISTĘ do ubiegłego miesiąca. Podziwiam go, jeszcze na takim gównolapku.

Co do firefoxa i chroma, to mam często mam otwarte 200+ okien, a dzięki 16 GB RAM to sobie jeszcze w tle odpalę grę i muzyczkę z YT.
  • Odpowiedz
@Ten_typ_sie_patrzy: Możecie się śmiać, ale u mnie koleżanka w pracy (co prawda ma tam jakoś 44 lata, a ja 22 xD ale jest bardzo fajna) zapisywała pliki w Excelu w taki sposób, ze naciskała krzyżyk (wyłącz program), a jak ten pytał, czy zapisać zmiany, to dawała zapisz i zamknij, a potem tylko sprawdzała, czy się zapisywało. Nigdy nie słyszała o CTRL + S, czy po prostu funkcji zapisz. Ale żeby nie
  • Odpowiedz