Wpis z mikrobloga

Ciekaw jestem czy na prawdę wprowadzą ten podatek od zakupów z aliexpress. Przecież to się kupy nie trzyma. Ludzie kupują od cholery taniego badziewia po 1$. Wystarczyłoby się skrzyknąć na forach, grupach na fejsie, wszyscy by zamówili po 10 szt. badziewia jednocześnie w oddzielnych paczkach i wszystko by jebło xd Koszt wyegzekwowania groszowego vatu od każdej paczki byłby dużo większy niż jego wartość. #aliexpress #zakupyzchin #podatki #allegro
  • 5
Jak już pisałem, skończy się tak, że życzliwi ludzie zamówią na adresy pomysłodawców parę tysięcy paczek po parę centów każda ( ͡º ͜ʖ͡º)


@edward-bumowski: A co ma sie konczyc. NIkt nie odbierze tych paczek i tyle.
A Poczta-polska lub zewnetrzna firma zatrudniona do ogarniania tego, przerzuci koszty wyslanych powiadomien i obslugi nieodebranych paczek na innych klientow, podnoszac stawki.
@Pienio69 jeśli miałoby to funkcjonować tak jak teraz funkcjonuje to owszem. Jednak, wyczytałem gdzieś informacje, że ma to wyglądać tak, że poczta polska ma zgłaszać dana paczkę fiskusowi, a potem dana osoba ma się z fiskusem z tej paczki rozliczyć.
Ciekaw jestem czy na prawdę wprowadzą ten podatek od zakupów z aliexpress.


@shwejk: Nie wprowadzą takiego podatku.
I nigdy nie próbowali tego robić.

Przecież to się kupy nie trzyma


Istnienie od lat podatku od zakupów zagranicznych?
Jeden rabin powie tak, a drugi, że nie.