Wpis z mikrobloga

Nawet nie jestem katolikiem. Ale w pewnym momencie zorientowałem się, że nagonka na KK już do zażygania jets wrzucana przez jakichś ideologicznych frustratów.

OCZYWIŚCIE, że oburzające jest to, że KK nie podejmuje drastycznych i transparentnych działań w walce z pedofilią.

Pomimo tego nie tracę z oczu faktu, że Kościół Katolicki jest ważną instytucją i częścią kulturowej tożsamości Polaków. Piszę to jako protestant, ale mam świadomość tego, że kultura to coś więcej. Kultura przenika człowieka na wskroś, do szpiku kości. Ciebie też ateisto, ale nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Kościół jest w tobie poprzez budowany od dwóch tysięcy lat "system operacyjny", jaki ciebie obsługuje - kulturę.

Dziedzictwo KK jest ogromne i niedoceniane z powodu gigantycznej, szeroko zakrojonej walki ideologicznej pomiędzy cywilizacją łacińską, a marksizmem kulturowym. A zaiste piękne to dziedzictwo.

Dlatego właśnie od jakiegoś czasu zakopuję znaleziska o pedofilii w KK, mimo, że mam nadzieję na jak najsurowsze kary dla każdego pedofila.

Z poważaniem,

Protestant.

#pedofilia #kosciol #marksizmkulturowy #ateizmurojony #wojnaidei #kultura #kulturoznastwo
  • 160
Pomimo tego nie tracę z oczu faktu, że Kościół Katolicki jest ważną instytucją i częścią kulturowej tożsamości Polaków.


@Regis_II: defraudowanie pieniędzy do Watykanu, zabobony, wpływ na władzę ustawodawczą, zero produktywności stanie ponad prawem, uznawanie teologii jako nauki ważniejszej od astronomii, kreacjonizm. Historia historią, ale ja chętnie skończyłbym z takim dziedzictwem kulturo
@jan_zwyklak
Same klamstwa
zagłuszyć strach przed "śmiercią, nędzą i niewiedzą


@Commodus: Kolejny mędrzec z ciebie. Dlaczego tak płasko, jednowymiarowo patrzycie na ludzi?

Już chociażby rozważania najwybitniejszych naukowców na temat silnej i słabej zasady antropicznej świadczą o tym, iż jest to temat żywy ,który wielu wybitnych naukowców do przeświadczenia o istnieniu Stwórcy, jakkolwiek go rozumieć.

Otóż ugruntowana wiedza również wielu ludzi doprowadza do przeświadczenia i istnieniu transcendentalnego bytu wyższego.

Pozdrawiam.
Nawet nie jestem komunistą. Ale w pewnym momencie zorientowałem się, że nagonka na komunizm już do zażygania jets wrzucana przez jakichś ideologicznych frustratów.

OCZYWIŚCIE, że oburzające jest to, że komuniści odpowiadają za wiele zbrodni i nikt ich nie rozlicza.

Pomimo tego nie tracę z oczu faktu, że komunizm i socjalizm za PRLu jest częścią kulturowej tożsamości Polaków. Piszę to jako demokrata, ale mam świadomość tego, że kultura to coś więcej. Kultura przenika
jak się zesrasz w gacie to też powiesz że to marksizm? ludzie wy się nauczcie do jasnej cholery czym jest marksizm grrr


@waldenstrom: marksizm w praktyce, czyli jak wyglądał w realnym zastosowaniu

idealnego ideologicznego czystego marksizmu nigdy nie było

podobnie jak idealnego chrześcijaństwa - czyste chrześcijaństwo było tylko w wykonaniu Jezusa, i kilkunastu jego pierwszych uczniów

potem błędy, wypaczenia, walka o władzę, o kasę, polityka, religijna korporacja
zamilcz już bo i tak nikt NORMALNY nie bierze twojego #!$%@? na poważnie. Właśnie dlatego marksisto zakopujesz z kolesiami z automatu każde znalezisko o murzynach czy homo. A zresztą, nawet nie chce tracić prądu na takich jak ty.


@Tentanges: Nie zamilczę, bo mamy wolność wypowiedzi. Nie jestem marksitą. Nie zakopuję nic o Murzynach i homo, bo te tematy mnie nie interesują, chociaż w tych kwestiach bliżej mi chyba do twoich poglądów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Regis_II:

Kolejny mędrzec z ciebie.


Nie, nie ze mnie. Poczytaj o teorii opanowania trwogii. "Złotą gałąź" pewnie znasz, jeśli studiowałeś kulturoznawstwo. Religia w 2018 roku to koncept dla głupich albo przerażonych. Nie ma żadnych naukowych dowodów na istnienie boga lub bogów.
Pedofilia i gwałt to w XXI gorsze zbrodnie niz morderstwo i to jest dosc dziwne


@LR300: gdyby klechy wprost mordowały ludzi, to byś dopiero zobaczył inbę

poza tym, to nie była sama "tylko" pedofilia

z 2,5 tys stronicowego raportu o Kościele w Irlandii:

- biczowanie
- kopanie
- podpalanie
- dźganie
- zmuszanie do klęczenia wiele godzin
- zmuszanie do kąpieli w temp bliskiej wrzenia
- bicie w podeszwy stóp
-