Wpis z mikrobloga

Nawet nie jestem katolikiem. Ale w pewnym momencie zorientowałem się, że nagonka na KK już do zażygania jets wrzucana przez jakichś ideologicznych frustratów.

OCZYWIŚCIE, że oburzające jest to, że KK nie podejmuje drastycznych i transparentnych działań w walce z pedofilią.

Pomimo tego nie tracę z oczu faktu, że Kościół Katolicki jest ważną instytucją i częścią kulturowej tożsamości Polaków. Piszę to jako protestant, ale mam świadomość tego, że kultura to coś więcej. Kultura przenika człowieka na wskroś, do szpiku kości. Ciebie też ateisto, ale nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Kościół jest w tobie poprzez budowany od dwóch tysięcy lat "system operacyjny", jaki ciebie obsługuje - kulturę.

Dziedzictwo KK jest ogromne i niedoceniane z powodu gigantycznej, szeroko zakrojonej walki ideologicznej pomiędzy cywilizacją łacińską, a marksizmem kulturowym. A zaiste piękne to dziedzictwo.

Dlatego właśnie od jakiegoś czasu zakopuję znaleziska o pedofilii w KK, mimo, że mam nadzieję na jak najsurowsze kary dla każdego pedofila.

Z poważaniem,

Protestant.

#pedofilia #kosciol #marksizmkulturowy #ateizmurojony #wojnaidei #kultura #kulturoznastwo
  • 160
@Regis_II: Już nawet przymierzałem się do dania plusa, bo męczy mnie to, że codziennie mirko zasrane jest gimboateuszowymi wynurzeniami o hehe dziadku w chmurkach, po czym przeczytałem to:

Dlatego właśnie od jakiegoś czasu zakopuję znaleziska o pedofilii w KK, mimo, że mam nadzieję na jak najsurowsze kary dla każdego pedofila.


O, nie. Jako katolik nigdy nie jestem w stanie zgodzić się na tego typu zamiatanie sprawy pod dywan. Jako katolik nie
twój odłam / sekta też ma sporo za uszami, wiec może stad to zakopywanie, bo boisz się przyszłości, gdy uwaga ludzi skieruje się na twój odłam?


@Kaijot: Odpowiedź jest prosta i brzmi "nie". Z emocjonalnego i stygmatyzującego tonu twojej wypowiedzi jasno wynika, że nie jesteś obiektywny i masz zniekształcony obraz szeroko rozumianego chrześcijaństwa.
O, nie. Jako katolik nigdy nie jestem w stanie zgodzić się na tego typu zamiatanie sprawy pod dywan. Jako katolik nie życzę sobie mieć „pasterzy” gwałcicieli i nie mam zamiaru ich bronić, czy odpuszczać im, tylko dlatego, że śmigają w sutannach. Miejsce pedofili i gwałcicieli jest w więzieniu, nie za ołtarzem.


@avltree: Rozumiem i szanuję tę strategię. Ja mam po prostu dosyć zniekształcenia rzeczywistości przez propagandystów antychrześcijańskich. Próbują stworzyć sprzeczne z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Regis_II: Przecież skoro jesteś protestantem to niczym się nie różnisz od katolika i jesteś tak samo głupi więc nie wiem czym tu się chwalić. Twoje opinie znacza tyle co opinia stracha na wróble. Postawili go w polu to stoi i stać będzie całe życie a jeszcze pomysli że jest kimś ważnym. Nie wiem co ja #!$%@? więc nara
wiesz co by było gdyby wszystkie środki od zarania religii lozone były na rozwój, naukę, świadomość i socjalizowanie społeczeństwa zamiast utrwalania herezji i straszeniem dziadkiem w chmurkach?


@art212: Nie rozumiesz procesu historycznego i kultury. Trudno jest wyjaśnić wszystko od podstaw. W zasadzie jest to niemożliwe.

Proces ewolucji kultury nie może być oceniany z naszej perspektywy. Realia zamierzchłych czasów były tym, czym mogły być w danym czasie i okolicznosciach. Nie można osądzać
@Regis_II: powinienes robic wlasnie na odwrot, jak wyczyszcza kk z pedofilow i wszystkiego scierwa to moze z tego cos jeszcze bedzie, tak to jest po prostu sekta jak kazda inna, w tym tez islam bo tam imam tez moze pchac lapy gdzie mu sie podoba, z reszta to ich sprawa, byle niewinnych nie krzywdzili, #!$%@? mi do tego kto do czego sie mizdrzy
dla dobra sprawy musimy podejmować niezgodne z naszym sumieniem działania, wiecie rozumiecie towarzysze, no bo SPRAWA najważniejsza


@jan_zwyklak: zamilcz już bo i tak nikt NORMALNY nie bierze twojego #!$%@? na poważnie. Właśnie dlatego marksisto zakopujesz z kolesiami z automatu każde znalezisko o murzynach czy homo. A zresztą, nawet nie chce tracić prądu na takich jak ty.
Dziedzictwo KK jest ogromne i niedoceniane z powodu gigantycznej, szeroko zakrojonej walki ideologicznej pomiędzy cywilizacją łacińską, a marksizmem kulturowym.


@Regis_II: Chronienia pedofilów i np. miłych zakonnic z Tuam?