Wpis z mikrobloga

Nawet nie jestem katolikiem. Ale w pewnym momencie zorientowałem się, że nagonka na KK już do zażygania jets wrzucana przez jakichś ideologicznych frustratów.

OCZYWIŚCIE, że oburzające jest to, że KK nie podejmuje drastycznych i transparentnych działań w walce z pedofilią.

Pomimo tego nie tracę z oczu faktu, że Kościół Katolicki jest ważną instytucją i częścią kulturowej tożsamości Polaków. Piszę to jako protestant, ale mam świadomość tego, że kultura to coś więcej. Kultura przenika człowieka na wskroś, do szpiku kości. Ciebie też ateisto, ale nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Kościół jest w tobie poprzez budowany od dwóch tysięcy lat "system operacyjny", jaki ciebie obsługuje - kulturę.

Dziedzictwo KK jest ogromne i niedoceniane z powodu gigantycznej, szeroko zakrojonej walki ideologicznej pomiędzy cywilizacją łacińską, a marksizmem kulturowym. A zaiste piękne to dziedzictwo.

Dlatego właśnie od jakiegoś czasu zakopuję znaleziska o pedofilii w KK, mimo, że mam nadzieję na jak najsurowsze kary dla każdego pedofila.

Z poważaniem,

Protestant.

#pedofilia #kosciol #marksizmkulturowy #ateizmurojony #wojnaidei #kultura #kulturoznastwo
  • 160
A każdy rozumny człowiek wie, że losy Polski nierozerwalnie wiążą się z wiarą katolicką i Kościołem katolickim.


@PrinsFrans: dzięki temu Polska u szczytu swej potęgi zamiast podbić świat musiała walczyć w obronie Wiednia bo papież kazał a głupia szlachta "przedmurze chrześcijaństwa" bardziej dbała o interesy watykanu niż Polski
uznawanie teologii jako nauki ważniejszej od astronomii, kreacjonizm.


@jan_zwyklak: a ja myślałem, że to ksiądz stworzył teorię Wielkiego Wybuchu. Nawet nie chce mi się odpisywać na te wszystkie bzdury, po prostu nie jesteś obiektywny, tylko chcesz zaszpanować przez anonami tak jak przed kolegami ze szkoły( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ragdolka: Czekam na oburzenie na środowisko lekarskie za krycie siebie nawzajem przy popełnianiu skandalicznych błędów w sztuce. Oh wait, nie jest to tak chodliwe jak wjazd na KK :/
Pewnie jak cię jakiś islamista zgwałci i obrona po linii "nie wiedziałem, że u was nie wolno gwałcić" zagwarantuje mu niski wyrok albo umorzenie, zmienisz zdanie co do tego instytucjonalnego chronienia ściąganych tych ludzi, no ale póki co żyj sobie w naiwnej
Czekam na oburzenie na środowisko lekarskie za krycie siebie nawzajem przy popełnianiu skandalicznych błędów w sztuce. Oh wait, nie jest to tak chodliwe jak wjazd na KK

:/

Pewnie jak cię jakiś islamista zgwałci i obrona po linii "nie wiedziałem, że u was nie wolno gwałcić" zagwarantuje mu niski wyrok albo umorzenie, zmienisz zdanie co do tego instytucjonalnego chronienia ściąganych tych ludzi


@wykopowiczka69: XD

no ale póki co żyj sobie w
@Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: no faktycznie zle sie wyrazilem, chodzilo mi o zaleznosc w druga strone, bo arystoteles dal poczatek filozofii pozniej kontynuowanej przez zydow, m.in. przez Majmonidesa, a w zasadzie glownie przez Majmonidesa ( na nim z kolei wzorowali sie mysliciele chrzescijanstwa ). Faktycznie sie z tym zapedzilem, choc zwiazek bardzo silny wystepuje.
Z poważaniem,

Protestant.


@Regis_II: Sorry, ty w coś wierzysz, twoje zdanie się nie liczy. Liczy się zdanie ludzi wierzących w naukę.


Kiedyś z nimi dyskutowałem. Prędzej rękę sobie odetną niż przyznają ci rację. Szkoda nerwów.