Wpis z mikrobloga

Nawet nie jestem katolikiem. Ale w pewnym momencie zorientowałem się, że nagonka na KK już do zażygania jets wrzucana przez jakichś ideologicznych frustratów.

OCZYWIŚCIE, że oburzające jest to, że KK nie podejmuje drastycznych i transparentnych działań w walce z pedofilią.

Pomimo tego nie tracę z oczu faktu, że Kościół Katolicki jest ważną instytucją i częścią kulturowej tożsamości Polaków. Piszę to jako protestant, ale mam świadomość tego, że kultura to coś więcej. Kultura przenika człowieka na wskroś, do szpiku kości. Ciebie też ateisto, ale nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Kościół jest w tobie poprzez budowany od dwóch tysięcy lat "system operacyjny", jaki ciebie obsługuje - kulturę.

Dziedzictwo KK jest ogromne i niedoceniane z powodu gigantycznej, szeroko zakrojonej walki ideologicznej pomiędzy cywilizacją łacińską, a marksizmem kulturowym. A zaiste piękne to dziedzictwo.

Dlatego właśnie od jakiegoś czasu zakopuję znaleziska o pedofilii w KK, mimo, że mam nadzieję na jak najsurowsze kary dla każdego pedofila.

Z poważaniem,

Protestant.

#pedofilia #kosciol #marksizmkulturowy #ateizmurojony #wojnaidei #kultura #kulturoznastwo
  • 160
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Regis_II: bo jesteś takim samym chorym psychicznie co obrońcy księży pedofilów. To tak jakby twierdzić, że biały barszcz różni się od żurku.
Sola scriptura 'chrześcijaninie'? To sprzedaj wszystko co masz i rozdaj biednym xD
  • Odpowiedz
  • 0
@merciless85 no ale co to za kombinowanie w porównaniu ze zmianami pogody? Przecież wtedy i odzież się rozwija, i architektura i ogólna logistyka.

A oni po prostu musieli #!$%@?ć no wielkie mi kombinowanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@merciless85 ???
Ale kto murzyni? A jaki oni mieli w tym interes? Było co jeść? Było. Było co pić? Było. To czego chcieć więcej?

Te ekspansje u nas to już efekt czegoś co się w człowieku wytworzyło, a Ty się mnie pytasz czemu murzyny nie znające pojęcia pieniądza ani państwa ani niczego takiego nie ekspanderowały. A po co niby miały?
  • Odpowiedz
@wykopowiczka69: dlaczego znów piszesz tylko o pedofilii? To zdecydowanie nie jedyna bolączka kościoła. Dlaczego piszesz o jakichś „nas”, broniących islamu? Nigdy tego nie robiłem. Uważam wszystkie religie za szkodliwe. Wszędzie widzisz tylko zera i jedynki prawda, wy i oni?
  • Odpowiedz
@cockardka: Na pewno wiele z tych rzeczy jest niesamowita i ciekawa, aczkolwiek w innych krajach z innymi kulturami i religiami, bądź brakiem religii, te rzeczy również istnieją i mają się dobrze. Na pewno słyszałeś o czymś takim jak "kodeks Hammurabiego" prawda? Generalnie chodzi mi o to, że jeśli nie te dzieła, to w ich miejsce powstałoby coś innego może równie, a może bardziej ciekawego lub niesamowitego.
  • Odpowiedz
@Faiko Akurat w Afryce brak wody i głód jest od zawsze więc wybac ale piszesz takie kocopoły że aż mi Ciebie żal. Największym osiągnięciem kosciola jest stworzenie jednej cywilizacji europejskiej. Nawet skutki jego rozpadu po upadku Bizancjum i podziele na rzymskokatolicki i greckokatolicki odczuwamy niestety do dziś. Możesz sobie gdybać do woli jednak fakty są takie, że to dzięki KK cywilizacja europejska powstała i przetrwała do dziś.
  • Odpowiedz
  • 1
@merciless85 Ja coś, Ty coś i tak se rozmawiamy xD
Zacznijmy od tego że ja sobie gdybałem a Ty mi przypominasz jak było xD ja to wiem przecież.

No Kościół utrzymał cywilizacje ale czemu nie miałyby tego zrobić inna religie? Nie widzę przeciwwskazań zwłaszcza że ich wierzenia tworzyły kulturę od setek lat.
  • Odpowiedz
No bo wiesz, jak jeden ksiądz skrzywdzi dziecko, to cały kościół w #!$%@? do śmieci, wszyscy gwałcom


@wykopowiczka69: przykre, że ktoś może do tego stopnia nie rozumieć, co przekazują inni w tym samym języku. Specjalnie dla ciebie pogrubioną czcionką (przeczytaj z 10 razy, jeśli cię przerasta): ludzie czepiają się koscioła za instytucjonalne tuszowanie pedofilii, za przenoszenie pedofili do innych parafii, za ignorowanie doniesień o molestowaniu. - tak odpowiedzialność za to
  • Odpowiedz
@Faiko Widzisz własnie tutaj Afryka to dobry przykład bo moglibyśmy skonczyć jak oni podzieleni na plemienia walcząc ze sobą na dzidy póki nie wpadli by Arabowie ze swoją cywilizacją i kulturą.
  • Odpowiedz
  • 2
@merciless85 biorąc pod uwagę, że było Imperium Rzymskie a to duuuży krok i statement ale poza tym...

Przecież wojny były nadal, krwawe i z tysiącami trupów. A chrześcijaństwo doniosło tylko kolejne podziały które zaowocowały wojną 30l w której wystąpił taki #!$%@? że aż się wszyscy wystraszyli i usiedli po niej na spokojnie, zaczęli tworzyć pierwsze unie narodów. #!$%@? z tego wyszedł ale potrzeba było naprawdę wielkiego dzwonu by ich obudzić z
  • Odpowiedz
@jan_zwyklak: no spoko, ale wiesz ze jezeli powstaloby cos innego, to rowniez bys mowil ze to bajki i defraudowanie pieniedzy w organizacji? Poza tym, jezeli by bylo cos innego - nie powstalaby Biblia, tylko cos innego - nie wiedzialbys, ze nie powstala Biblia, wiec rowniez bys sie nie cieszyl z tej "alternatywnej" Biblii w alternatywnej rzeczywistosci. Mamy piekna kulture wyrosnieta na mega ciekawej opowiesci, trzeba sie z tego cieszyc a
  • Odpowiedz
no spoko, ale wiesz ze jezeli powstaloby cos innego, to rowniez bys mowil ze to bajki i defraudowanie pieniedzy w organizacji?


@cockardka: zależy co. W Japonii obeszli się bez religii i mają piękną kulturę.

Mamy piekna kulture wyrosnieta na mega ciekawej opowiesci, trzeba sie z tego cieszyc a nie
  • Odpowiedz