Wpis z mikrobloga

Nawet nie jestem katolikiem. Ale w pewnym momencie zorientowałem się, że nagonka na KK już do zażygania jets wrzucana przez jakichś ideologicznych frustratów.

OCZYWIŚCIE, że oburzające jest to, że KK nie podejmuje drastycznych i transparentnych działań w walce z pedofilią.

Pomimo tego nie tracę z oczu faktu, że Kościół Katolicki jest ważną instytucją i częścią kulturowej tożsamości Polaków. Piszę to jako protestant, ale mam świadomość tego, że kultura to coś więcej. Kultura przenika człowieka na wskroś, do szpiku kości. Ciebie też ateisto, ale nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Kościół jest w tobie poprzez budowany od dwóch tysięcy lat "system operacyjny", jaki ciebie obsługuje - kulturę.

Dziedzictwo KK jest ogromne i niedoceniane z powodu gigantycznej, szeroko zakrojonej walki ideologicznej pomiędzy cywilizacją łacińską, a marksizmem kulturowym. A zaiste piękne to dziedzictwo.

Dlatego właśnie od jakiegoś czasu zakopuję znaleziska o pedofilii w KK, mimo, że mam nadzieję na jak najsurowsze kary dla każdego pedofila.

Z poważaniem,

Protestant.

#pedofilia #kosciol #marksizmkulturowy #ateizmurojony #wojnaidei #kultura #kulturoznastwo
  • 160
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jan_zwyklak: no ma prawo ci sie nie podobac, ale nie zmienia to faktu, ze najwieksze dziela w historii konotuja z Biblia.

Malarze: van Eyck, van der Weyden, Bruegel, Bosch, Tycjan, Michal Aniol, Caravaggio, Rubens, El Greco, Velazquez, Rembrandt, Witkacy

Literatura: Boska Komedia Dantego, Faust, Sienkiewicz, Mickiewicz, James Joyce, CS Lewis, Slowacki, Szymborska, Kochanowski, Witkacy, Mark Twain, James Joyce, Szekspir, Czechow, Dostojewski, i tak dalej. Mozna wymieniac w
  • Odpowiedz
Żeby sytuacja kościoła się poprawiła to trzeba każdą sprawę nagłaśniać i wysysać z Watykanu tyle pieniędzy ile się da. Dopóki kościół dostaje pieniądze od wiernych to będą się wywijać z każdej obrzydliwej zbrodni. Gdy kościół zmaleje na tyle że będzie musiał robić wszystko by przetrwać to wtedy sami będą odsyłać gwałcicieli dzieci do pierdla.
  • Odpowiedz
@Regis_II: Dziedzictwo KK jest niezaprzeczalne, natomiast nie jest to dziedzictwo tak wspaniałe jak sugerujesz. Nie wiemy czy inne byłoby lepsze czy gorsze, to jest jedyne jakie mamy, więc sam fakt, że istnieje nie czyni go wspaniałym.

Obiektywnie oceniając mogło być o wiele, wiele lepiej.
  • Odpowiedz
Dodatkowo instytucje kościelne pozwoliły przetrwać dziedzictwu starożytnego Rzymu i Grecji.


@kam966: Wcześniej niszcząc i zwalczając instytucje, wierzenia i obyczaje, które pozwoliły tak długo przetrwać temu dziedzictwu.

No, ale to wpisuje się w:

Historia jak i współczesność nie jest czarno biała, Kościół miał i ma swoje zasługi ale też i ciemne plamy.
  • Odpowiedz
@Regis_II: Szczerze wątpię, że jesteś protestantem. Raczej jakimś ministrantem podszywającym się pod katolików.
KrK bez wątpienia odegrał istotną rolę w rozwoju Europy tak samo jak dodatkowe kółeczka pomagają przy nauce jazdy na rowerze.
Jeżeli chcemy osiągnąść sukces musimy odrzucić KrK i wszelkie religijne urojenia tak jak 8-latki odrzucają dodatkowe kółka w rowerze.
Na obecnym poziomie rozwoju, religijne zabobony przynoszą tylko szkodę a nie rozwój.
  • Odpowiedz
  • 0
@Grewest niegdyś czytałem odkrycia naukowe, ile procentowo wypadają na białych a ile na czarnych. Raport był druzgocacy na korzyść białych. Nie chce mi się szukać dla potrzeb jakiejś gównoburzy w necie. Oczywiście nie jestem rasista.
  • Odpowiedz
KK katolicki funkcjonuje w tobie tylko dlatego że w wieku 9 lat wprowadzono cie w traume zwiazana z 1 spowiedzia i komunia i pamietasz ja do końca życia i nie zrobiono tego a szacunku do Boga ale nauczono cie pokory i strachu w stosunku do księzy


@selawi: Przypomniał ci się krzyk twojej babci wrzeszczącej za t że nie chce ci się iść z koszyczkiem na wielkanoc?
  • Odpowiedz
defraudowanie pieniędzy do Watykanu, zabobony, wpływ na władzę ustawodawczą, zero produktywności stanie ponad prawem, uznawanie teologii jako nauki ważniejszej od astronomii, kreacjonizm


@jan_zwyklak: Aby tylko lista była jak najdłuższa.

#!$%@? że pięć tych rzekomych czynów to bujda. Ważne że zaorałeś katolstwo.
  • Odpowiedz
Możesz sobie gdybać do woli jednak fakty są takie, że to dzięki KK cywilizacja europejska powstała i przetrwała do dziś.


@merciless85: raczej przetrwała z innych powodów, braku konkurencji ze strony innych cywilizacji. To europa kolonizowała świat a nie świat europę. Jaki w tym udział kościółka? Zerowy

Widzisz własnie tutaj Afryka to dobry przykład bo moglibyśmy skonczyć jak oni podzieleni na plemienia walcząc ze sobą na dzidy póki nie wpadli by
  • Odpowiedz
@Regis_II: Wreszcie ktoś rozsądny. Nie oczekuj od wykopków szacunku, empatii, myślenia w szerszym kontekście. Oni zawsze będą pluli na to, co dla innych jest święte, na tą cudzą wrażliwość, próbując narzucać swoją.
Poza tym chyba nawet najgorszy ksiądz/biskup nie powinien być przyczyną odejścia z Kościoła i ataków nań jako na wspólnotę ludzi wierzących. Oznaczałoby to, że przez zło wyrządzone przez jednostkę, oceniamy zbiorowo całą tą wiarę, kulturę, historię, tych wszystkich
  • Odpowiedz
@merciless85: najeżdżali ale nas nie skolonizowali w przeciwieństwie do Europy która miała pod panowaniem całą Amerykę Łacińską, Afrykę, Australię i większość Azji czyli prawie cały świat i jeszcze mozna wliczyć USA i Kanadę pod panowaniem Brytyjczyków. Widzisz różnicę?
  • Odpowiedz