Wpis z mikrobloga

Nawet nie jestem katolikiem. Ale w pewnym momencie zorientowałem się, że nagonka na KK już do zażygania jets wrzucana przez jakichś ideologicznych frustratów.

OCZYWIŚCIE, że oburzające jest to, że KK nie podejmuje drastycznych i transparentnych działań w walce z pedofilią.

Pomimo tego nie tracę z oczu faktu, że Kościół Katolicki jest ważną instytucją i częścią kulturowej tożsamości Polaków. Piszę to jako protestant, ale mam świadomość tego, że kultura to coś więcej. Kultura przenika człowieka na wskroś, do szpiku kości. Ciebie też ateisto, ale nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Kościół jest w tobie poprzez budowany od dwóch tysięcy lat "system operacyjny", jaki ciebie obsługuje - kulturę.

Dziedzictwo KK jest ogromne i niedoceniane z powodu gigantycznej, szeroko zakrojonej walki ideologicznej pomiędzy cywilizacją łacińską, a marksizmem kulturowym. A zaiste piękne to dziedzictwo.

Dlatego właśnie od jakiegoś czasu zakopuję znaleziska o pedofilii w KK, mimo, że mam nadzieję na jak najsurowsze kary dla każdego pedofila.

Z poważaniem,

Protestant.

#pedofilia #kosciol #marksizmkulturowy #ateizmurojony #wojnaidei #kultura #kulturoznastwo
  • 160
  • Odpowiedz
@ibilon: nie robiłem tego wbrew sobie, o tym że LW mógł mieć na początku lat 70' epizod ze współpracą słyszałem zanim powstał wykop, nigdy nie zakopuję/wykopuję czegoś wbrew swoim przekonaniom, tak jak OP

masz przygotowane jakieś moje dossier pozaznaczane fiszkami, że potrafisz szybko odnaleźć jakiś wpis pod tezę, który przeminął bez echa z 4 plusami sprzed lat? ja pieprzę
  • Odpowiedz
@Regis_II: No bo wiesz, jak jeden ksiądz skrzywdzi dziecko, to cały kościół w #!$%@? do śmieci, wszyscy gwałcom.
Ale jak gangi muzułmanów napadają i gwałcą kobiety, zorganizowane grupy napadają na koncerty i mordują kilkanaście osób, to nie można ich wszystkich oceniać na podstawie zachowania jednostek, bo to ekstemiści i nie reprezentują większości xD
Schizofrenia to straszna choroba.
  • Odpowiedz
@Regis_II: Nie zakopuj jeśli coś jest prawdą.

Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.
  • Odpowiedz
@wykopowiczka69: skąd pomysł, że w tym wszystkim chodzi tylko o gwałty?
Dalej - czy to, że inni robią gorzej usprawiedliwia tych co robią tylko źle? Złodziej / gwałciciel jest niewinny i nie warto o nim mówić, bo istnieje morderca? Co to za pokrętna logika?
  • Odpowiedz
@Kaijot: Pokrętna logika, która każe wam obrażać cały kościół przez kilku pedofili i jednocześnie bronić religii, w której normą jest żeniaczka 12latek, mordowanie niewiernych i kamieniowanie zgwałconych kobiet, bo to tylko ekstremiści?
Ogarnijcie się, polecam psychiatrę, żeby od razu prochy przepisał.
  • Odpowiedz
@ibilon: No to zacząłeś prawdziwa dyskusje na Mirko. Komentarz totalnie niezwiazany z tematem, piękny atak personalny.
Wytłumacz mi jedna rzecz, co ma wspólnego jego opinia nt Wałęsy z dziedzictwem kulturowym KK?
  • Odpowiedz
  • 0
@merciless85 poza tym murzyni też mieli swoje religie no mówię tu klimat ma wpływ a nie wiara. W Europie trza było kombinować a tu to jak było to było.
  • Odpowiedz
  • 0
@merciless85 no różnica dla ateistów żadna ale po co Ty o nich mówisz? Ja nie jestem jbc

A propos tego że kraje katolickie podbiły no nic dziwnego jak ta religia została przyjęta w najbardziej jednak mimo wszystko zorganizowanym państwie, a potem się to rozlało, tylko nie wiem co to ma do rzeczy
  • Odpowiedz
@Regis_II: Przypominam, że katolicy wierzą, że Kościół przetrwa do końca świata. Co mam do stracenia nie tuszując takich znalezisk? Mam nadzieję jako katolik, że rzetelne cywilne śledztwo zostanie przeprowadzone w USA i winni zostaną osądzeni. A cywilizację łacińską mam w dupie, istnienie cywilizacji łacińskiej nie jest konieczne do zbawienia, zresztą jej najważniejszy element: liturgię Kościół spuścił do kibla w 1969.
  • Odpowiedz