Wpis z mikrobloga

Nawet nie jestem katolikiem. Ale w pewnym momencie zorientowałem się, że nagonka na KK już do zażygania jets wrzucana przez jakichś ideologicznych frustratów.

OCZYWIŚCIE, że oburzające jest to, że KK nie podejmuje drastycznych i transparentnych działań w walce z pedofilią.

Pomimo tego nie tracę z oczu faktu, że Kościół Katolicki jest ważną instytucją i częścią kulturowej tożsamości Polaków. Piszę to jako protestant, ale mam świadomość tego, że kultura to coś więcej. Kultura przenika człowieka na wskroś, do szpiku kości. Ciebie też ateisto, ale nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Kościół jest w tobie poprzez budowany od dwóch tysięcy lat "system operacyjny", jaki ciebie obsługuje - kulturę.

Dziedzictwo KK jest ogromne i niedoceniane z powodu gigantycznej, szeroko zakrojonej walki ideologicznej pomiędzy cywilizacją łacińską, a marksizmem kulturowym. A zaiste piękne to dziedzictwo.

Dlatego właśnie od jakiegoś czasu zakopuję znaleziska o pedofilii w KK, mimo, że mam nadzieję na jak najsurowsze kary dla każdego pedofila.

Z poważaniem,

Protestant.

#pedofilia #kosciol #marksizmkulturowy #ateizmurojony #wojnaidei #kultura #kulturoznastwo
  • 160
  • Odpowiedz
a weź Ty #!$%@? co Ty pingwinisz

? O #!$%@? Ci chodzi.

chrześcijaństwa #!$%@? .... tak czy srak .


@Faiko: dziękuję za ekspresywne wyrażenie siebie. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
  • 9
@Royal_Email no napewno by #!$%@? nie było, ludzie by przestali myśleć i się rozwijać xD siedli by na dupie aż do dzisiaj.

Zrozum że świat rozwinął by się tak samo jeśli nie lepiej gdyby nie kościół. Więc ja nie widzę powodu do #!$%@? o jakichś dziedzictwach jakby bez kościoła miało tego nie być.

A przykrywanie takich zjebów tym to wogle.
  • Odpowiedz
  • 12
@Faiko Być może by nie było a może i było. Bezsensowne gdybanie. Chyba największą zasługą Kościoła jest "ucywilizowanie" ludów, które doprowadziły do upadku Rzymu. Dodatkowo instytucje kościelne pozwoliły przetrwać dziedzictwu starożytnego Rzymu i Grecji. Historia jak i współczesność nie jest czarno biała, Kościół miał i ma swoje zasługi ale też i ciemne plamy.
  • Odpowiedz
no napewno by #!$%@? nie było,


@Faiko: okej, skoro gwarantujesz to ci wierze. xDDDDDDDDDD Piszesz bzdury niepoparte żadnymi argumentami tylko swoją awersją do kościoła i chcesz by ktoś to traktował poważnie?
  • Odpowiedz
  • 6
@Regis_II a wiesz co by było gdyby wszystkie środki od zarania religii lozone były na rozwój, naukę, świadomość i socjalizowanie społeczeństwa zamiast utrwalania herezji i straszeniem dziadkiem w chmurkach? Poczytaj o biografii Galileusza, takich męczenników nauki było mnóstwo. Nikt mi nie powie, że religia nie hamowala nauki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Regis_II a wiesz co by było gdyby wszystkie środki od zarania religii lozone były na rozwój, naukę, świadomość i socjalizowanie społeczeństwa zamiast utrwalania herezji i straszeniem dziadkiem w chmurkach? Poczytaj o biografii Galileusza, takich męczenników nauki było mnóstwo. Nikt mi nie powie, że religia nie hamowala nauki.
  • Odpowiedz
  • 3
@Regis_II bo mnie #!$%@?ł takim durnym gadaniem o pedofilach, a Ty oczywiście tylko się potrafisz dowalić do wulgarności mojej wypowiedzi no po prostu zajebiście

W punkcie w którym jakiś człek mówi

łeeee tam pedofilia, już skończcie z tym DZIEDZICTWO, NAUKOWCYWIARY ja tam zakopuję te znaleziska o pedofilach bo jeszcze ludzie kościół znielubią


To się można #!$%@?ć
  • Odpowiedz
@HAL__9000: Dziwi mnie to, że nie wyciągacie sensu wypowiedzi, tylko przeszkadza wam leksem "ale". Mógłbym użyć innych słów: "lecz", "jednakże", albo np. związku frazeologicznego "pomimo tego", "pomimo różnic światopoglądowych" lub jeszcze innego, a oczywisty sens mojej wypowiedzi pozostałby ten sam. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz