Wpis z mikrobloga

Dlaczego polski internet toczy taki rak? Wynika to z tego, że coraz więcej osób ma do niego dostęp? Wybitna patola umysłowa oprócz wykopu, fejsa i insta gromadzi się na OLXie. To istne zwierciadło polskiego społeczeństwa. Od dwóch tygodni mam wystawiony swój stary telefon. Zadbany iPhone 6S Plus w dobrej cenie. Dziesiątki wiadomości oraz telefonów pozwoliły mi na wyciągnięcie następujących wniosków:

1. Cena, nawet gdy nie podlega negocjacji na tym #!$%@? raku ZAWSZE PODLEGA NEGOCJACJI. Ludzie nie odróżniają negocjacji od zwykłego wsiowego targowania. Suwak "do negocjacji" przy dodawaniu ogłoszenia to fikcja. Negocjacje są konstruktywne, prowadzą zwykle do obustronnych korzyści. TAK JEST W NORMALNYM ŚWIECIE. W świecie OLX jest odwrotnie. #!$%@? mi z takich negocjacji "Moja propozycja to [cena wyjściowa] minus [kwota z dupy]." Faktycznie zależy mi na sprzedaży tej rzeczy taniej, a pierwsze zdanie w ogłoszeniu mówiące o tym, że cena nie podlega negocjacji to żart.

2. Ludzie nie potrafią czytać. Mają problemy z podstawowym czytaniem oraz czytaniem ze zrozumieniem. W większości korespondencji spotykam się z pytaniami, na które odpowiedź znajduje się w kilku suchych zdaniach treści ogłoszenia.

3. #!$%@?, że napiszesz że wyłącznie odbiór osobisty i że nie wysyłasz, jak 40% wiadomości to zapytania o wysyłkę ZA POBRANIEM xD

4. Ludzie nie szanują kompletnie cudzego czasu, co utwierdza mnie w przekonaniu, że z OLX korzystają straszne mentalne wieśniaki. Miałem umówionych kilka spotkań - żadne nie doszło do skutku. Ludzie urywali kontakt. Bez komentarza.

5. Najlepsze są ziomki, które proszą o spuszczenie np. stówki z ceny, bo mają do mnie daleko :D (telefon wystawiony w mieście wojewódzkim). Odpowiadam zgodnie z prawdą, że to nie mój problem i dlaczego mam cokolwiek opuszczać z tego tytułu. Obrażają się wtedy i rozmowa nie jest kontynuowana lub jest urywana.

OLX to jakaś alternatywna rzeczywistość. Da się tam znaleźć fajne rzeczy i coś kupić, jeśli faktycznie jesteś tym zainteresowany. Dzwonisz, umawiasz się i odbierasz. Sprzedaż czegoś powyżej 100zł jest koszmarem i chyba nierealna.

#zalesie #olx #allegro #apple #iphone #bekazpodludzi #patologiazewsi #rakcontent
  • 25
@dobre_zielone: To chyba są ogólne cechy biedy umysłowej na całym świecie, bo sprzedawałem telefon na podobnym portalu w Danii i zachowania były identyczne, może poza wysyłką za pobraniem. Jeden chciał zniżki, bo ma trójkę dzieci i go nie stać na taki telefon, drugi rabatu z powodu odległości do mnie (obu odpowiedziałem, że mnie to nie obchodzi), kilku nie przyszło na umówione spotkania.
@dobre_zielone: standard z tym wystawianiem, kiedyś sprzedawałem w zimę i jak debil czekałem 20 minut, oczywiście nikt się nie pojawił. Później dzwonił jakiś typek co mówił że on w samochodzie pracuje to on może podjechać pod blok jak będzie blisko, da znać to wtedy wyjdzie, oczywiście później cisza. Ostatnio za to wystawiłem iPhona, jeden typek poprosił o IMEI, dałem, oczywiście cisza, a późniejsze moje wiadomości na OLX odczytane xD
@dobre_zielone: bo #!$%@? normalny kupujący idzie do sklepu albo na allegro, a nie na olx. Jeszcze ostatni rigczowych odbierają osobiście TAK JAK #!$%@? W ZAMYSLE TEGO PORTALU.

Pluję totalnie na #!$%@? kupowanie przesyłkowe na olx, #!$%@?ńce jakies to praktykują.
@dobre_zielone:

- Widziałeś te meme z OLX?
- Nom śmieszki heheszki a co ?
- Dawaj potrolujemy, ktoś zrobi screena a my będziemy mieli potrójną beczkę śmiechu
- Tej Anon a jeśli tak pomyśli połowa userów z vikop.ru, dzida, demogówno i inne randomy?..................