Wpis z mikrobloga

Miraski spod #telefony tragedia się stała. Mój S1 zaczął wariować, walić błędami, dałam przywracanie ustawień fabrycznych, z początku szło dobrze, ale podczas ściągania apek i instalacji zresetował się i nie chce wstać. Mam jakiegoś CRoma Mackay. No i teraz udało mi się wejść do Mackay Recovery, więc jest jakaś szansa, co powinnam zrobić, żeby zunbrikować telefon? Patrzę po forach ale nie widzę nic takiego.

#mobile #samsung #ratunku #kiciochpyta
  • 62
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: a ile tam jest RAMu? Bo ja używam starego telefonu z 1GB RAMu i andek 6 chodził u mnie lepiej niż niż stockowe 4.3 :) ale jeśli ma 512MB to chyba szkoda próbować.
Można jak najbardziej wgrać coś innego, ale przed tym trzeba zaktualizować recovery, najlepiej do najnowszej wersji TWRP, jak masz roota to można to zrobić przez apkę na telefonie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: to już lepiej 6.0, serio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Piątka to była taka dziwna edycja niby pod tablety, wcale nie lepsza niż późniejsze 4. Myślę że jakieś 4.4, tylko inny ROM, to optimum dla tego telefonu ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: niby tak, ale jak go trochę pocięli to może to jakoś działa ¯\_(ツ)_/¯ ja mam 8.1 i w giga się mieści ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bym został mimo wszystko przy jakimś 4.4 (cyanogenmod/lineageos najlepiej). Teraz Ci niestety nie znajdę, bo rano zbudził mnie telefon po 3h snu, że zabrakło prądu i serwer nie chce wstać i ślęczę nad nim którąś godzinę ( ͡°
  • Odpowiedz
@xandra: oesu, ruszył, uff, na 15 jest ponoć umówiony klient, a dokumenty na serwerze ( ͡° ͜ʖ ͡°) odwiozę to i chyba kimnę się jeszcze z półtora godzinki :P
Tak, ściągasz po prostu te 3 pliki (ROM, Gappsy i superusera) i wrzucasz te zipy w tej kolejności. Jak coś to pisz, odpiszę później ;)
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Zainstalowałam, parę apek do tego i znów to samo, ogólnie wyskakuje błąd Aplikacha Trebuchet została zatrzymana i nic się nie da zrobić. Pierwszy system też się tak wieszał, drugi też. Co skasować żeby uniknąć tego błędu? Chociaż nie, nie dam rady nic skasować, bo mount storage w recovery nie działa :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xandra: spróbuj zmienić recovery na TWRP, może jakby wywalić wszystko to by coś z tego było... A może umiera mu pamięć wbudowana, ale dobrze byłoby ją najpierw wyczyścić. Na nowszym recovery pewnie by kartę widziało.
  • Odpowiedz