Wpis z mikrobloga

Miraski spod #telefony tragedia się stała. Mój S1 zaczął wariować, walić błędami, dałam przywracanie ustawień fabrycznych, z początku szło dobrze, ale podczas ściągania apek i instalacji zresetował się i nie chce wstać. Mam jakiegoś CRoma Mackay. No i teraz udało mi się wejść do Mackay Recovery, więc jest jakaś szansa, co powinnam zrobić, żeby zunbrikować telefon? Patrzę po forach ale nie widzę nic takiego.

#mobile #samsung #ratunku #kiciochpyta
  • 62
@xandra: podłączyć po kompa w trybie recovery i się modlić ze się zestawi z kompem aby pokazał przestrzeń dysku komy , następnie znaleźć na xdadevelopers rom pod komę i .zipa wrzucić na pamięć komy , odpalić jeszcze raz recovery i zainstalować na nowo system z pliku
@xandra: nie wiem, który konkretnie miałaś ROM, ale ten powinien się nadać.. Bezpośredni link, jakby nie działało..

Do tego musisz ściągnąć gappsy - wybierasz ARM/4.4/pico (bądź nano, w nano masz więcej rzeczy od googla, ale wszystko możesz później doinstalować ze sklepu, więc bierz pico). Wrzucasz obie te rzeczy na kartę pamięci.
Teraz, zgodnie z opisem, musisz zrobić w recovery factory reset - i teraz, jako że masz jakiś customowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xandra: hmm, no to raz - spróbuj zrobić reset z poziomu systemu do ustawień fabrycznych, jak nie pomoże, to tak samo jak pisałem możesz spróbować ze starszą wersją (andek 4.3, tamten był 4.4), do tego łap stare gappsy, chyba dobrze podlinkowałem ;) nie wiem którą miałaś wersję wcześniej, może o to chodzi, a do nowszych wersji trzebaby zaktualizować samo recovery. Ale jak ma tylko dzwonić to spróbuj z tym najpierw
@Odczuwam_Dysonans: Wszystko niby fajnie, tylko internetu nie mam xD Znaczy był, ale bardzo wolny, więc zresetowałam ustawienia i wpisałam ze strony Orange:
Naciśnij APLIKACJE i wybierz USTAWIENIA
Wejdź w KOMUNIKACJA, SIECI TELEFONII KOMÓRKOWEJ
Zaznacz pole UŻYJ DANYCH PAKIETOWYCH i wybierz NAZWY PUNKTÓW DOSTĘPU
Wybierz MENU i NOWY APN
Jako NAZWA ustaw Orange Internet
W pole APN wpisz internet
W pola NAZWA UŻYTKOWNIKA i HASŁO wpisz internet
W pole SERWER wpisz 194.204.159.1
@xandra: wyrzuć tego APNa, wejdź tutaj i wyślij sobie konfigurację - jest też dla Galaxy S, ale od innego też by zadziałało. Generalnie bez podawania IP powinno działać, samo "internet" w polu APN powinno wystarczyć.
Zobacz, jaki masz ustawiony tryb pracy sieci. Jak działało, to musi ruszyć, tylko może tutaj nie jest WCDMA (automatycznie) zaznaczone :) po wszystkim zrestartuj telefon. I daj znać czy działa.

Zasłużonej, ranking nie kłamie! xD