Wpis z mikrobloga

Miraski spod #telefony tragedia się stała. Mój S1 zaczął wariować, walić błędami, dałam przywracanie ustawień fabrycznych, z początku szło dobrze, ale podczas ściągania apek i instalacji zresetował się i nie chce wstać. Mam jakiegoś CRoma Mackay. No i teraz udało mi się wejść do Mackay Recovery, więc jest jakaś szansa, co powinnam zrobić, żeby zunbrikować telefon? Patrzę po forach ale nie widzę nic takiego.

#mobile #samsung #ratunku #kiciochpyta
  • 62
@Odczuwam_Dysonans: Pod linkiem jest właśnie opis tylko ;)
A tak jak na obrazku to ja mam:
Roaming danych on
National roaming on
Preferowany typ sieci: 3g
Punkty dostępu (i tu ustawiałam internet)
Operatorzy sieci.

Robię reset (bez ip) i... nic ¯\_(ツ)_/¯
@xandra: preferowany typ sieci - jakie masz inne? Na 3G nic dziwnego, że ścierwiło, powinno być jeszcze WCDMA i to ustaw.

Rzeczywiście sam opis, ale inny niż ten wyżej, powinno działać. Spróbuj też wybrać inny model - np Galaxy S2 Plus i tam możesz wysłać konfigurację MMSem. U Ciebie też powinno zadziałać. Jak nie będzie działać, to zrób nowy APN (nazwa profilu dowolna) i wpisz jedynie w polu APN "internet", nie
@xandra: tak jak mówię, LTE tam nie ma, ale jest 4G (czyli to WCDMA), ale jak widać miałaś ustawione samo 3G, czyli cofnęliśmy się z dekadę wstecz :D
U mnie na customowym sofcie też LTE musiałem tam ręcznie przestawiać, nie mam pojęcia czemu domyślnie było nieaktywne, tutaj widocznie też ktoś coś zepsuł. To znaczy zobacz, czy tam nie ma przypadkiem samego 3G, bo jak tak to ten ROM jest jakiś dziwny...
@xandra: nie ustawiaj ipv6, ustaw tak jak u mnie, tylko MNC daj 03. Jak nie chodzi, to wpisz jeszcze hasło "internet".
Jak nic to nie da, to przywróć ustawienia fabryczne (cofnij się do momentu, w którym samo działało) i zmień sam tryb pracy sieci.
@xandra: jasne, ale generalnie powinno chodzić bez podawania serwera. Tak jak wyżej - zresetuj, żeby wrócić do momentu gdzie chodziło, ale ścierwiło i zmień tryb - prawdopodobnie po odpaleniu sam sobie ściągnął jakieś działające ustawienia, tylko siedział właśnie na 3G ;)
@Odczuwam_Dysonans: Ehh, i znów wszystko od nowa konfigurować... Jutro się pobawię, już drugi dzień mi ten telefon zatruwa życie
(°°________________________
Dzięki za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)