Wpis z mikrobloga

Uwielbiam #logikarozowychpaskow. Jadę sobie z jedną taką moim autem, staję na światłach. Po mojej lewej widzę inne auto, a tam kobieta jedzie z dzieckiem na kolanach. Oczywiście w żaden sposób niezabezpieczonym. #!$%@?łem się mocno, bo dziecko niczemu nie jest winne a na pewno nie głupoty rodziców i wywiązuje się dialog. Różowa twierdzi, że może dziecko płakało i mama wzięła na ręce. xD PRZECIEŻ TO TYLKO 2 MINUTKI I NIC SIĘ NIE STAŁO. Zapytałem jej się tylko, czy wie, co dzieje się z takim dzieckiem przy nawet nie najmocniejszym uderzeniu w tył samochodu (godziny szczytu, dużo aut, mogło się coś takiego wydarzyć). Dostałem odpowiedź. ''Ciekawe jak ty byś zareagował jak by twoje dziecko płakało?'' Zapewne upewniłbym się, że jest prawidłowo zabezpieczone i przygotowane do jazdy. Wolę, żeby trochę popłakało a nie skrobać je z szyby.
#gorzkiezale #takbylo #zalesie
  • 122
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: sa tez takie pomysłowe, które karmią dziecko piersia w czasie jazdy :p

Ale ludzie ogólnie nie myślą o takich kwestiach. Ile przecież ludzi jeździ z nogami na desce, ile nie zapina pasów.
  • Odpowiedz
Ile przecież ludzi jeździ z nogami na desce, ile nie zapina pasów.


@agaja: Od kiedy mój kumpel dostał się do PSP i opowiada mi różne historie, to nawet nie przeszłoby mi prze myśl żeby coś takiego odwalić. Ludziom brakuje wyobraźni.
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: a widzisz. "Od kiedy".
Nie każdy ma kumpla, który uswiadomi, nie każdy ma wyobraznie... a szkoda.. bo jednak bezpieczeństwo w samochodzie to kwestia kluczowa. Wiele osób wychodzi tez x założenia, że im się przecież wypadek na pewno nie trafi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
@GdzieJestBanan:

Polecam subereddit na Reddit'cie:
watchpeopledie

Dzięki temu jestem bardziej uważany przy przechodzeniu przez jezdnię, chodzeniu przy maszynach i planowaniu wakacji w meksyku ( _)
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: Moja siostra nie rusza w podróż, nawet bardzo krótką, jeżeli wszyscy pasażerowie nie mają zapiętych pasów. Ile razy się nasłuchała kwiku, po co mają zapinać pasy, przecież to krótka droga i nic się nie stanie.
  • Odpowiedz
@syla101: Ja zrobiłem to inaczej, nauczyłem wszystkich żeby zapinali pasy, wystarczy nawet chwilę po ruszeniu mocniej przyhamować i pasy są zapięte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz