Wpis z mikrobloga

Zgodnie z art. 212 § 1 kodeksu karnego, na wyraźne żądanie firmy Solaris zmuszeni byliśmy usunąć znalezisko. Firma Solaris swoją prośbę uargumentowała tym, że zamieszczone w znalezisku treści były niezgodne z prawdą, wprowadzały użytkowników w błąd i, bez względu na ich wydźwięk, miały wpływ na wizerunek firmy i narażały ją na utratę wiarygodności. Jednocześnie zostaliśmy zapewnieni, że, w przypadku zainteresowania tematem, firma Solaris chętnie odpowie na pytania naszych użytkowników. Chcąc nie chcąc znalezisko musieliśmy usunąć i niestety nie mamy wpływu na dalsze postępowanie przedstawicieli firmy Solaris.
  • 151
  • Odpowiedz
"(...)miały wpływ na wizerunek firmy i narażały ją na utratę wiarygodności."

Tą wiarygodność właśnie stracili. I jeszcze łaskawie mogą nam powiedzieć dlaczego. Duża, poważna firma... Brawo!
  • Odpowiedz
@wykop: NIEPRAWDA!

Kłamstwo nr 1:
Nie byliście i nie jesteście zmuszeni żadnym przepisem do usuwania tego typu wykopów.

Kłamstwo nr 2: Wspomniany przepis nie zmusza Was do absolutnie niczego. Na podstawie wspomnianego przepisu Solaris może sobie co najwyżej złożyć do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez użytkownika wykopu, który to domniemane pomówienia rozpowszechnia (choć jak dla mnie to on robił reklamę firmie, a nie pomawiał). Dalej, kolejne kroki prawne
  • Odpowiedz
@medevacs: absolutna racja i zgoda, coś podobnego miałem napisać, ale zabrakło czasu... W każdym razie, administracjo, czytajcie i wyciągajcie wnioski - w tej chwili honorowe wyjścia z sytuacji są dwa:

a) przywrócić tamten wykop,

b) przeprosić i powiedzieć że więcej takich akcji "bo ktoś zażądał" nie będzie.

Nie jestem co prawda (ani nikt nie jest) w stanie na chwilę obecną tego nijak wyegzekwować, inne odpowiedniki wykopu po prostu się nie
  • Odpowiedz
@wykop: No to fail z waszej strony. Wiecie jak by Was userzy kochali i wspierali, gdybyście napisali, że Solaris wytoczył sprawę przeciwko wykop.pl w sprawie umieszczonego znaleziska? Mielibyście poparcie i sławę ;) A tak wyszliście na miękkie faje.
  • Odpowiedz
@wykop: Nie ma wolności słowa! Ktoś napisał coś beee na Solaris, Solaris powiedział żeby usunąć, Administracja wykopu potulnie podkula ogony i usuwa... A na Bronka, Donka i innych jeszcze można coś napisać? Czy na wyraźny sprzeciw polityków też usuniecie znaleziska?
  • Odpowiedz
@RegShoe: Że napisałeś, to ci darowano. Że były wątpliwości czy to była 100% prawda, to też nikt się nie burzył. Ale , że żeś się włamał na serwer PO i na głównej stronie im to napisał, to była już przesada ! ;p
  • Odpowiedz
jak jak kocham art 212. już bylem przez niego mały poroblem.

na szczeście :213 § 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy.

a ja miałem mieć sprawę, bo wrzuciłem filmik na YT o tym jak wygląda życie w internacie...
  • Odpowiedz
@medevacs: @Ardai: Nie jest to do końca tak jak piszecie. Wykop podlega pod ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w której w art. 14 jest zobowiązanie nas do uniemożliwienia dostępu do treści, jeżeli otrzymamy zgłoszenie o ich bezprawnym charakterze.

@GeraltRedhammer: Wykop oczywiście tak jak piszesz, nie ponosi odpowiedzialności za treści, (ponoszą ją użytkownicy, dlatego wielokrotnie prosimy Was o rozwagę przy pisaniu komentarzy ;)). Jeżeli jednak po
  • Odpowiedz
@dstranz: Art. 14 nikogo do niczego nie zobowiązuje. Wprost przeciwnie, ten artykuł mówi tylko o sytuacjach, w których administracja NIE ponosi odpowiedzialności.

Na szczęście nie żyjemy (jeszcze?) w kraju, w którym wszystko, co nie jest dozwolone, jest zabronione.
  • Odpowiedz