Wpis z mikrobloga

Szukamy mieszkania ze znajomymi i jest kość niezgody. Powiedzcie mi, jak wy rozłożylibyście opłatę za czynsz pomiędzy mieszkańców. Rachunki to wiadomo że od osoby więc nie licze ich ale za sam czynsz właściciel woła £1650 i jakoś musimy to podzieli miedzy nas (4 osoby). Ja z moją narzeczoną w pokoju 1, dwójka znajomych w pokoju 2 i 3. Słucham propozycji.


#uk #mieszkanie #londyn #zwiazki #kiciochpyta
Pobierz GrzegorzPorada - Szukamy mieszkania ze znajomymi i jest kość niezgody. Powiedzcie mi,...
źródło: comment_Fewm5tSSc7MP32EWIsG4ERkdyflmxjRt.jpg
  • 79
@kilo_wody_pod_stopa: takie dzielenie "od metra" to tak średnio, bo było nie było, nadal jest spora przestrzeń wspólna (łazienka, kuchnia, salon), z której korzystają wszyscy. Ja proponuję rozłożyć to na dwie części 1650/2 = 825.
Pierwszą część dzielimy na cztery osoby (lub alternatywnie trzy pokoje) po równo, drugą już proporcjonalnie do wielkości pokoju.

Jeżeli dzielimy cztery osoby to mamy wtedy tak:
PARA - płaci 413 + 364 = 777
LASKA - płaci
@Karpovitch masz racje w sumie, o ile nikt nie chce wziac tego duzego pokoju za wieksza kase trzeba to zrobic jakos bardziej uczciwie

@GrzegorzPorada w sumie po przemysleniu tematu nie jest to taki trywialny problem, mozna tu sporo pofilozofowac... wydaje mi sie, ze jezeli nikt nie chce placic wiecej za ten duzy pokoj to powinni placic polowe z polowy a to kto dostanie wiekszy pokoj powinno byc wylosowane
@haes82: Jak bardziej sprawiedliwa opcja nr. 1? Facet z jedynki ma dopłacać 36 funtów względem mojej opcji, a kobitka z jedynki płaci ponad 85 funtów mniej. Gdzie tu sens i logika? Facet w jedynce ma 7m2, a kobitka 12m2. Opcja nr. 2 całkowicie z czapy i gdybym był na miejscu osób z 2. i 3. nigdy bym się na coś takiego nie zgodził.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nie ma #!$%@? żebyś dostał w Londynie pokój za £400.
@GrzegorzPorada: dostaniesz tylko albo boxroom, albo standard ponizej progu zamieszkiwalnosci dla wiekszosci
@czoko: ale jak ona usłyszy ile sama ma płacić to rozpocznie się konflikt i zwyczajnie nie będzie chciała tego pokoju bo z całej czwórki jest dymana najwięcej na kasę ¯\_(ツ)_/¯ nawet jak zamieni się z parką z pokoju 1 i nie będzie miała tych profitów typu ogród to i tak będzie musiała bulić w #!$%@? hajsu. Skoro są dobrymi znajomymi i tak świetnie się dogadują, to rachunki powinny być dzielone równo
@GrzegorzPorada: Biorąc pod uwagę, że każdy po równo użytkuje część wspólną + osobno ma swoje metry wychodzi tak:

Część wspólna mieszkania którą każdy użytkuje w równym stopniu:
64.66m² - 15m² - 11.9m² - 7m² = 30,76m²

Wspólnej przestrzeni na jedną osobę przypada
30,76m² / 4 = 7,69m²

Cena za metr mieszkania:
1650£ / 64.66m² = £25.52

Cena wspólnej przestrzeni na osobę:
7,69m² * £25.52 = £196.25

Ty: £196.25 + £191,4 =