Wpis z mikrobloga

Szukamy mieszkania ze znajomymi i jest kość niezgody. Powiedzcie mi, jak wy rozłożylibyście opłatę za czynsz pomiędzy mieszkańców. Rachunki to wiadomo że od osoby więc nie licze ich ale za sam czynsz właściciel woła £1650 i jakoś musimy to podzieli miedzy nas (4 osoby). Ja z moją narzeczoną w pokoju 1, dwójka znajomych w pokoju 2 i 3. Słucham propozycji.


#uk #mieszkanie #londyn #zwiazki #kiciochpyta
Pobierz GrzegorzPorada - Szukamy mieszkania ze znajomymi i jest kość niezgody. Powiedzcie mi,...
źródło: comment_Fewm5tSSc7MP32EWIsG4ERkdyflmxjRt.jpg
  • 79
@airavandrel: 700 za pokoj. Ja za klimatyzowane mieszkanie z miejscem parkingowym i kawalkiem garazu place w tym momencie 1000f. Stacja metra 2 min pieszo, 50 min do centrum metrem (algate, czy canary wharf), autem do 1 strefy 30 minut
Dobra słuchajcie ludziska.
Obiecałem wam napisać jak ja to rozłożyłem więc napiszę ale sytuacja się lekko zmieniła. O tym dalej.

Najpierw wyliczyłem metraż każdego pokoju sposobem jaki opisał już jeden z mirków:
1 - 15m2, 2 - 12m2, 3 - 7m2, suma 34m2. 1650/34*(pow. danego pokoju) - wychodzi dla 1 - £728, dla 2 - £582, dla 3 - £340.

Oczywiście z takich wyliczeń nikt nie byłby zadowolony, bo laska za #!$%@?
@filozof900: @Fallenzgr: no kurde już olałem to że laska ma pokoj double i licze go za jedynke. Każdemu policzyłem tak że po przeprowadzce bedzie placil 50 funtow wiecej, uczciwie. A laska widać że kombinuje bo najpierw chciała dzielic wszystko na 4 a teraz próbuje ugrać 40f miesiecznie (byłbym z różową 480f rocznie w plecy). Dlatego nie januszerka, ja nikogo nie chciałem #!$%@?ć, dałem uczciwy deal. Nie to nie, za 700
Moim zdaniem ma bardzo duże znaczenie że mieszka z narzeczona, lepiej mieć 2 osobne pokoje niże jeden duzy o tej samej powierzchni. W jednym by mogli mieć sypialnie a w drugim do pracy/nauki/zabawy. Trzeba by to jakoś uwzględnić.
Moim zdaniem lepiej to rozpisał @Rajker. (Poniżej)
Masz tu wyliczone metry, a nie subiektywne %
Możesz zrobić korektę o te £90 przy obliczaniu ceny za m² i gotowe.

Biorąc pod uwagę, że każdy po równo użytkuje część wspólną + osobno ma swoje metry wychodzi tak:


Część wspólna mieszkania którą każdy użytkuje w równym stopniu:

64.66m² - 15m² - 11.9m² - 7m² = 30,76m²


Wspólnej przestrzeni na jedną osobę przypada

30,76m² /
@CampbellPrice: No niestety ale wtedy wychodzi śmieszna różnica gdzie ja z różową płacimy 780 a laska za taki sam pokój 500. To jest bardzo duża różnica. Poza tym facet by płacił tylko 375 (w takim razie ja mogę mieć 2 takie pokoje?). Nie możliwe jest znalezienie pokoju w takiej cenie. Ten przelicznik jest do niczego.