Możecie polecić jakieś materiały wprowadzające w javascript dla osoby, która potrafi programować, zna inne języki programowania (c, python)? Chodzi o to, żeby w miarę sprawnie wdrożyć się, a mam na to dosłownie wieczór, może dwa.
@heniuvelkarol: kiedyś było takie coś https://bonsaiden.github.io/JavaScript-Garden/ faktycznie pozwala w chwilę przyswoić wiedzę dot. JavaScript, zwłaszcza osobom, które już umieją programować. Problem tylko w tym, że JS zdążył trochę pójść do przodu, więc po lekturze tego musiałbyś jeszcze doczytać o najważniejszych ficzerkach z nowych wersji, tj. nowych rodzajach bindingów (let/const), klasach, modułach, nowych strukturach danych i nowych sposobach dilowania z asynchronicznością (Promise'y i oparty na nich async/await)
Możecie polecić jakieś materiały wprowadzające w javascript dla osoby, która potrafi programować, zna inne języki programowania (c, python)? Chodzi o to, żeby w miarę sprawnie wdrożyć się, a mam na to dosłownie wieczór, może dwa.
Jest tutaj między innymi pdf dotyczący JS. Chociaż jak na jeden wieczór to 400 stron może być trochę dużo.
faktycznie pozwala w chwilę przyswoić wiedzę dot. JavaScript, zwłaszcza osobom, które już umieją programować. Problem tylko w tym, że JS zdążył trochę pójść do przodu, więc po lekturze tego musiałbyś jeszcze doczytać o najważniejszych ficzerkach z nowych wersji, tj. nowych rodzajach bindingów (let/const), klasach, modułach, nowych strukturach danych i nowych sposobach dilowania z asynchronicznością (Promise'y i oparty na nich async/await)