Wpis z mikrobloga

Jak to jest - oglądam sobie Doug DeMuro i ubolewam nad narracją w temacie pieniędzy za auta. Poniżej na zdjęciu Aston, który w USA kosztuje "insane amount of money" czyli 200.000 dolców. w Polsce takie auto to >1.000.000zł. Problem w tym, że tak jak Amerykanin zarobi 2500$ tak ja zarobię 2500 PLN. W Polsce za 200.000 zł kupię co najwyżej Passata a tam jest to "nieprzyzwoicie drogi Aston Martin". Ja rozumiem, że 200.000 dolców to 740.000 zł ale nie liczy się to w życiu przeciętnego robaka. Gdyby w Polsce Astony kosztowały 200k PLN to mielibyśmy ich tu wiele więcej. Dziwi mnie też, że skoro dla Hamburgerów z #usa takie 200.000 USD to bardzo duża kasa a zarabiają miesięcznie 2,5k to dlaczego u nas nikt nie biadoli, że byle passat czy C-klasa w dieslu jest droga. Ile tego po naszych drogach jeździ.

Takie dysproporcje są bez sensu. Gdybym mieszkał w USA i zarabiał w stosunku 1:1 a to możliwe na moim stanowisku to jeździłbym dzisiaj zupełnie czym innym.

#samochody #motoryzacja #boldupy
S.....l - Jak to jest - oglądam sobie Doug DeMuro i ubolewam nad narracją w temacie p...

źródło: comment_9YoS5fiCRbl3tI55dXkSHuaJBbkgbkg3.jpg

Pobierz
  • 193
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MZ23 no gdzie w Polsce :) Tutaj zaraz po studiach technicznych (dość ciężkich) 3000-3500 zł, oczywiście jak ktoś już wcześniej pracował i zdobywał doświadczenie to może liczyć na więcej. To już zależy od wiedzy, obycia w temacie. Te 8000-9000 to w Niemczech na start, z paroma kursami projektowania. SEP jest typowo Polski i raczej nikt go za granicą nie traktuje jako podstawę dotknięcia czegokolwiek, tak jak w naszych firmach.
  • Odpowiedz
udało Ci się napisać cztery zdania które nie niosą że sobą żadnej informacji. Jeżeli chcesz wydać oszczędności życia na samochód to jest to twój wybór i nikt Ci tego nie zabrania. Innym zresztą też. Mnie osobiście śmieszą ludzie za wszelką cenę kupujący auta na które ich nie stać


@88roman: No to cię informuję, że w wielu krajach np UK, czy USA, ludzie tuningują samochody, kupują auta w najlepszych wersjach, szczególnie
  • Odpowiedz
Smutna prawda po prostu. Aktualnie jestem w Holandii bo w Polsce nie ma szans wyżyć. Tutaj tygodniowo jestem w stanie zarobic tyle co moja mama przez miesiąc ale to przy dobrze spiętych pośladach xD Ogólnie tygodniowo przy 40h dostaje na rękę jakies 320€. 20€ ode mnie i 20 od mojego niebieskiego i żyjemy cały tydzień jak krolowie(zwlaszcza slodycze sa tutaj pyszne xD) Powiedzmy że w 4 tygodnie zarabiam tutaj okolo 4k PLN
  • Odpowiedz
@LR300 dziękuję za uświadomienie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Zadałes sobie trud zrozumienia wypowiedzi? Drogie auta są spoko. Głupie jest kupowanie auta którego utrzymanie rujnuje domowy budżet.
  • Odpowiedz
@ShaunBoswell: o kurla. I okazuje sie, ze w Polsce jest jak w Holandii czy Usa. Ale kompleksy potrafia zakrzywic rzeczywistosc. Jak patrzylem, ile musialbym placic rat na cupre r w max wyposazeniu. To 500€ na 6 lat. Zalozmy, ze magazynier zarabia 12 netto (z niemieckim i z uprawnieniami). 500 na mieszkanie, 300 na jedzenie. Czesto dochodza diety 15-20€ DZIENNIE. Zostaje nu prawie 700€. W PL trzeba by zarabiac conajmniej 6000.
  • Odpowiedz
@TynKus tylko ze za 40e tygodniowo na 2 kupicie produkty nigdzie indziej jak w lidlu, ja tak skromnie bo skromnie lvl 9000 nie zyje holendrzy też. Zycie tutaj kosztuje bo w niedziele za dobry obiad dla siebie place 40e czasem a z kims to i 100e poleci.
  • Odpowiedz
jak by nie patrzeć przy zarobkach 2500$ i aucie 200 000 $ to jest 100 miesięcy #!$%@? przy założeniu że na życie wystarczy Ci 500$ miesięcznie, a wątpię szczerze, że to wystarczy chociaż na czynsz w mieście w którym szary robak może zarabiać 2,5k


@bizonsky: $2.5k/ms to tylko luźny przykład. Na byle budowie albo pracy w sklepie ludzie wyciągają $1k/tydzień, a to przecież tylko zwykła fizyczna praca bez wykształcenia. Jakoś
  • Odpowiedz
@LR300: dwie średnie krajowe to nie jest 5k na rękę. Normalnie oprócz podstawy mam jeszcze premie i inne dodatki. A dwa mam już jedno mieszkanie pod wynajem. W przyszłym roku kupuje kolejne. Na życie idzie mi jakieś 3000 zł miesięcznie z mojej wypłaty i jakieś 2000 z wypłaty dziewczyny która ma własną działalność jednoosobowa. Z takich dodatkowych rzeczy dużo tracę na koncerty kino i jedzenie na mieście.
  • Odpowiedz
@88roman: tak, i dlatego Doug robi 30 minutowe filmiki o srodkach transportu xD Top Gear tez pokazuje w recenzjach glownie spalanie i pojemnosc bagaznika... Ogolnie - nie masz racji.
  • Odpowiedz
@ShaunBoswell: Z moim klientem z USA czasami rozmawiamy o samochodach i tak właśnie czytając te wpisy na wypoku myślałem, że taki wózek za $60k to jest taniocha tam. I że ludzie wynajmują domy, wszystko mają na raty i abonamenty. I powiedział, że dziwi go zupełnie, że tak to postrzegam, bo jest zupełnie inaczej. Mówił, że większość ludzi, których zna jeździ samochodem do $20k, a domy mają na kredyty na 30
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ShaunBoswell: oh come on! Sam zarabiam 2200 na miesiąc jak czytam że w Polsce bez problemu idzie wyrwać pracę za 5k to mi sie ciśnienie podnosi. Drodzy eksperci zróbcie liste zawodów z 0 entry lvl gdzie niby jest taka kasa. Bo że programista z ilus letnim stazem doksztalcajacy sie codziennie kilka h z języka zarobi to wiadoma sprawa jednak nie każdy chce być programista a jednak kazdy chce byc bogaty
  • Odpowiedz