Wpis z mikrobloga

Jak to jest - oglądam sobie Doug DeMuro i ubolewam nad narracją w temacie pieniędzy za auta. Poniżej na zdjęciu Aston, który w USA kosztuje "insane amount of money" czyli 200.000 dolców. w Polsce takie auto to >1.000.000zł. Problem w tym, że tak jak Amerykanin zarobi 2500$ tak ja zarobię 2500 PLN. W Polsce za 200.000 zł kupię co najwyżej Passata a tam jest to "nieprzyzwoicie drogi Aston Martin". Ja rozumiem, że 200.000 dolców to 740.000 zł ale nie liczy się to w życiu przeciętnego robaka. Gdyby w Polsce Astony kosztowały 200k PLN to mielibyśmy ich tu wiele więcej. Dziwi mnie też, że skoro dla Hamburgerów z #usa takie 200.000 USD to bardzo duża kasa a zarabiają miesięcznie 2,5k to dlaczego u nas nikt nie biadoli, że byle passat czy C-klasa w dieslu jest droga. Ile tego po naszych drogach jeździ.

Takie dysproporcje są bez sensu. Gdybym mieszkał w USA i zarabiał w stosunku 1:1 a to możliwe na moim stanowisku to jeździłbym dzisiaj zupełnie czym innym.

#samochody #motoryzacja #boldupy
Pobierz S.....l - Jak to jest - oglądam sobie Doug DeMuro i ubolewam nad narracją w temacie p...
źródło: comment_9YoS5fiCRbl3tI55dXkSHuaJBbkgbkg3.jpg
  • 193
@ShaunBoswell: #!$%@? Cie?

Bedac w USA jako kelner zarabialem jakies $1000 / tydzien. A byly stanowiska, ze mozna bylo robic sporo wiecej .
Czyli kwestia 4 lat przychodow i mam nowego (!) astona. Znam ludzi, ktorzy dluzej w Polsce zbierali na wymarzone audi.

Nowy mustang kosztowal wtedy $20k zwykle 4.0 i $25k wersja GT. Molgbym go sobie spokojnie bez obciazania budzetu wziac na ratki i nawet bym nie poczul.

Najtanszy nowy
Smutna prawda po prostu. Aktualnie jestem w Holandii bo w Polsce nie ma szans wyżyć. Tutaj tygodniowo jestem w stanie zarobic tyle co moja mama przez miesiąc ale to przy dobrze spiętych pośladach xD Ogólnie tygodniowo przy 40h dostaje na rękę jakies 320€. 20€ ode mnie i 20 od mojego niebieskiego i żyjemy cały tydzień jak krolowie(zwlaszcza slodycze sa tutaj pyszne xD) Powiedzmy że w 4 tygodnie zarabiam tutaj okolo 4k PLN
bo w Polsce nie ma szans wyżyć.


@TynKus: Ty nie masz szans wyzyc. Nie ugogolniaj. Ja sobie zyje bez problemow.

20€ ode mnie i 20 od mojego niebieskiego i żyjemy cały tydzień jak krolowie


Psie zarcie jecie? i woda z kranu zapijacie?

kupuje sobie Skode Fabie III (moje marzenie)


Serio? I tu mowie juz powaznie. Niby nie powinno mnie obchodzic o czym kto marzy , ale wydaje mi sie to smutne.
@bigger Nie pracowałam w Polsce i nie mam zamiaru, widzę ile pracują inni i ile dostają, musiałabym miec mocne plecy lub jakiś konkretny zawód zrobiony.

Za te 40 euro jest jedzenia w uj. Zależy co kto lubi, ja tam lubie zjeść fryteczki, kurczaka, lasagne albo spaghetti. Jesli miałabym jeść psie żarcie to by mnie posrało chyba. Nie po to tyram w robocie żeby żyć o suchym chlebie i wodzie.

Apropo auta no
@Frank_Underwood No niestety zawód od futra już wymarł ale za to moja mama jest szlifierzem szkla, niebezpieczna robota bo jak coś #!$%@? to nie bedzie za ciekawie. A jeśli przychodzi nowy gościu i on jest np od zanoszenia kartonów i ogólnie takiej pomocy to te 2k dla niego to az za dużo powinno być, no ale taki zakład co ja poradze. Mamy na siłę z niego nie wyciągnę ))¯_(ツ)_/¯