Wpis z mikrobloga

Jak to jest - oglądam sobie Doug DeMuro i ubolewam nad narracją w temacie pieniędzy za auta. Poniżej na zdjęciu Aston, który w USA kosztuje "insane amount of money" czyli 200.000 dolców. w Polsce takie auto to >1.000.000zł. Problem w tym, że tak jak Amerykanin zarobi 2500$ tak ja zarobię 2500 PLN. W Polsce za 200.000 zł kupię co najwyżej Passata a tam jest to "nieprzyzwoicie drogi Aston Martin". Ja rozumiem, że 200.000 dolców to 740.000 zł ale nie liczy się to w życiu przeciętnego robaka. Gdyby w Polsce Astony kosztowały 200k PLN to mielibyśmy ich tu wiele więcej. Dziwi mnie też, że skoro dla Hamburgerów z #usa takie 200.000 USD to bardzo duża kasa a zarabiają miesięcznie 2,5k to dlaczego u nas nikt nie biadoli, że byle passat czy C-klasa w dieslu jest droga. Ile tego po naszych drogach jeździ.

Takie dysproporcje są bez sensu. Gdybym mieszkał w USA i zarabiał w stosunku 1:1 a to możliwe na moim stanowisku to jeździłbym dzisiaj zupełnie czym innym.

#samochody #motoryzacja #boldupy
S.....l - Jak to jest - oglądam sobie Doug DeMuro i ubolewam nad narracją w temacie p...

źródło: comment_9YoS5fiCRbl3tI55dXkSHuaJBbkgbkg3.jpg

Pobierz
  • 193
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiem ,że na standardy wykopu gdzie nikt poniżej 15k miesięcznie nie schodzi moje dwie średnie krajowe nie są zbyt bogate ale dają mi stabilizację i szczęście pod względem finansowym. I tak już za bardzo nie mam co robić z oszczędnościami to wydaje je na nieruchomości.


@Ukukuki: Zarabiasz 5000zl i nie masz co robić z kasą i inwestujesz w nieruchomości? Jak?
  • Odpowiedz
@ShaunBoswell: sporo ludzi dalej pracuje za 12$ na godzinę, a wydatków sporo(drogie usługi - brat ma firmę budowlaną, to wiem ile bulą xd). Jak chcesz taki dom jak w Polsce sporo osób ma (a nie drewniane badziewie z badziewnymi oknami itd.), to zabulisz. USA to państwo na kredytach, a całości obrazu dopełnia fakt, że około 44 mln Amerkanów pobiera foodstamps, bo nie stać ich na podstawowe życie, dojazdy itd. Popatrz
  • Odpowiedz
4k miesięcznie (pensja + tipy) do zrobienia w większym mieście np. w znienawidzonej przeze mnie gastronomii


@morteusz: Tylko jako kelner, ale nie pracujesz 40h w tygodniu tylko bliżej 80. I te 4k to wpadnie jak #!$%@? napiwki dla siebie. Teraz w wielu knajpach załoga ma się dzielić, ale i tak każdy kradnie (szczególnie laski). Przerabiałem to, rzeczywista kasa kelnera za etat to jest jakieś 1900-2100 z napiwkami już
  • Odpowiedz
@ShaunBoswell: Proponuję dowiedzieć się, że w języku polskim, w przeciwieństwie do angielskiego, separatorem tysięcy nie jest kropka a spacja, przez co twoje liczby wyglądają śmiesznie.
  • Odpowiedz
@boguchstein:

4. Sales Associate. Based off more than 1,100 employee reviews, Glassdoor reported that Walmart's current sales associates earn just $9.31 an hour. The typical salary is $9 an hour, or $18,750 a year, which is 100 percent below the national average.10 lut 2016


Na 2014 zatrudniał 2,2 mln osób xd
  • Odpowiedz
@TynKus co tu jest nie tak... Żyje z różowym i wydajemy średnio tygodniowo 150-200€ na żarcie i żyjemy jak królowie. Oplacamy dom - 1200€, dwa samochody - 300€/mc, swoje ubezpieczenia - 200€/mc. Dodatkowo ja tankuje 50€ na 3 dni i jesteśmy jeszcze w stanie odłożyć 1000€ miesięcznie.
W zasadzie jak spielismy dupę, to w 3 miesiące odłożyliśmy ponad 5k i kupiliśmy auto za 8k.(gotówka)
  • Odpowiedz
@samadh1: pomocnik elektryka - przeciąganie kabli, kręcenie śrubokrętem i takie tam pierdoły. Szwagier bez żadnego doświadczenia elektrycznego ani szkoły o kierunku elektrycznym. Już więcej ja wiem o elektryce od niego - technikum i SEP zrobiony.
  • Odpowiedz
@samadh1: mowa o Polsce? :) dla przykładu mój stary kiedyś organizował duża współpracę przy kontrakcie na rozruch potężnej cementowni w Rosji przy morzu czarnym i jak brakło mu sensownych programistów w Polsce to podpytał znajomego austriaka czy ktoś od nich nie chce się wybrać - płaca 170e/h i to nie ze pracujesz godzinę dziennie i taka kasa ale zapotrzebowanie było konkretne i nikt nie wyraził chęci bo powiedzieli ze u
  • Odpowiedz