Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? :)

Czy wiesz jakie badania zrobić po ukąszeniu kleszcza? - Złapał Cię kleszcz – przyczepił się i pobytował przez chwilę, ssąc krew. Dla niego to pestka – dla Ciebie ta chwila może mieć poważne konsekwencje. Po prawidłowym usunięciu kleszcza większość z nas zastanawia się jak postępować dalej. Czy da się od razu potwierdzić lub wykluczyć boreliozę?

Na zdjęciu przykładowy rumień wędrujący.

#nauka #liganauki #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #medycyna #zdrowie #mikroreklama
Czajna_Seczen - Wykopiecie? :)

Czy wiesz jakie badania zrobić po ukąszeniu kleszcz...

źródło: comment_hRlBn3Q9NLk0dR4eq6y3gWQhWY0MH5xw.jpg

Pobierz
  • 25
@Czajna_Seczen: Ja nie czułem żeby mnie cokolwiek gryzło, nic nie usuwałem, musiało to coś samo uciec, rumień innego kształtu, ogólnie zupełnie niepodobny do tej tarczy strzeleckiej jakie pokazują i jaką Ty dodałeś. Umieściłem zdjęcie w znalezisku, żeby się nie sugerowali tym kolorowym kółeczkiem i zwracali uwagę też na inne zmiany. Wyniki badań też mogę dodać jak ktoś poprosi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
borelioz


@Bezimienny_: Czułeś się jakoś chory? W tym roku użarły mnie dwa kleszcze (nimfy), a kilka lat temu jeden duży. Nie pamiętam żebym miał jakieś większe dolegliwości w tym czasie. Nimfy wyrwałem, a ten duży sam zdechł zanim go zauważyłem i lekko wyszedł. Może mu za gorąco było pod jeansami w pełnym słońcu, układałem kostkę wtedy.