Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? :)

Czy wiesz jakie badania zrobić po ukąszeniu kleszcza? - Złapał Cię kleszcz – przyczepił się i pobytował przez chwilę, ssąc krew. Dla niego to pestka – dla Ciebie ta chwila może mieć poważne konsekwencje. Po prawidłowym usunięciu kleszcza większość z nas zastanawia się jak postępować dalej. Czy da się od razu potwierdzić lub wykluczyć boreliozę?

Na zdjęciu przykładowy rumień wędrujący.

#nauka #liganauki #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #medycyna #zdrowie #mikroreklama
Czajna_Seczen - Wykopiecie? :)

Czy wiesz jakie badania zrobić po ukąszeniu kleszcz...

źródło: comment_hRlBn3Q9NLk0dR4eq6y3gWQhWY0MH5xw.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
Wołam zainteresowanych (238) z listy RiGCzowa
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @BarekMelka @smyl @Xianist @Lipathor @Destr0 @Majk_ @GilbertEatingGrape @kakaowymistrz @eMac1ek @wielooczek @MalyBiolog @daj_pan_spokoj @baqs @hidd3n13 @Songbird @kvvach @Bartoni @GeorgeSorosVEVO @Szarlejowiec @banani @Usurper @Replica @fukboi @fantomasas @madmen @emdey @franek-pokrywko @Slonx @Awerege @qweasdzxc @nawon @GordonLameman @Saeglopur @Matyson @buntpl @sayan @Doctor_Manhattan @vrah_ @falszywy_prosty_pasek @megawatt @Kacc @mnik1 @
  • Odpowiedz
@Czajna_Seczen: Ja nie czułem żeby mnie cokolwiek gryzło, nic nie usuwałem, musiało to coś samo uciec, rumień innego kształtu, ogólnie zupełnie niepodobny do tej tarczy strzeleckiej jakie pokazują i jaką Ty dodałeś. Umieściłem zdjęcie w znalezisku, żeby się nie sugerowali tym kolorowym kółeczkiem i zwracali uwagę też na inne zmiany. Wyniki badań też mogę dodać jak ktoś poprosi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
W tamtym roku bylem ukaszony przez kleszcza i zostalem zarazony borelioza. Walka z choroba i
dolegliwościami a wczesniej z diagnoza trwala pol roku. Wieczorem jak znajde wiecej czasu, to opisze wiecej, jesli chcecie
  • Odpowiedz
@Bezimienny_: Walka z chorobą? U mnie po kilku miesiącach wyszły znacznie przekroczone normy w teście na borelioze, miesiąc na antybiotyku i jestem bez powikłań. Walka to chyba mocne określenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
borelioz


@Bezimienny_: Czułeś się jakoś chory? W tym roku użarły mnie dwa kleszcze (nimfy), a kilka lat temu jeden duży. Nie pamiętam żebym miał jakieś większe dolegliwości w tym czasie. Nimfy wyrwałem, a ten duży sam zdechł zanim go zauważyłem i lekko wyszedł. Może mu za gorąco było pod jeansami w pełnym słońcu, układałem kostkę wtedy.
  • Odpowiedz
@skalar_neonka: Nie mogę teraz znaleźć źródła, ale na pewno częściej. Problem polega na tym, że czasami pojawia się w niewidocznym miejscu, albo nie jest tak wyraźnie zaznaczony.
  • Odpowiedz