Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? :)

Czy wiesz jakie badania zrobić po ukąszeniu kleszcza? - Złapał Cię kleszcz – przyczepił się i pobytował przez chwilę, ssąc krew. Dla niego to pestka – dla Ciebie ta chwila może mieć poważne konsekwencje. Po prawidłowym usunięciu kleszcza większość z nas zastanawia się jak postępować dalej. Czy da się od razu potwierdzić lub wykluczyć boreliozę?

Na zdjęciu przykładowy rumień wędrujący.

#nauka #liganauki #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #medycyna #zdrowie #mikroreklama
Czajna_Seczen - Wykopiecie? :)

Czy wiesz jakie badania zrobić po ukąszeniu kleszcz...

źródło: comment_hRlBn3Q9NLk0dR4eq6y3gWQhWY0MH5xw.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W dzieciństwie często spędzałem czas w lesie i kleszcz nigdy nie był dla mnie problemem. Oczywiście oprócz swędzenia. Od kilku lat biwakuję w okresie letnim i łapię ok. 30 kleszczy rocznie. Nigdy nie zauważyłam u siebie żadnych powikłań.
  • Odpowiedz
@Jonn: Bolerioza potrafi zaatakować po... kilkudziesięciu latach. To właśnie o tyle nietypowa choroba, bo zdradliwa i atakuje nie wiadomo kiedy. Bardzo ryzykowne i nieodpowiedzialne z Twojej strony, ale to Twoje życie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mimo wszystko profilaktycznie radziłbym się przebadać, dopóki nie jest za późno.
  • Odpowiedz
@Czajna_Seczen: Jeździliśmy ostatnio z moją różową rowerami po parku i w domu zauważyła, że coś ją ugryzło w nogę. Na drugi dzień bolało ją mocno i ukąszenie wyglądało podobnie jak na foto, czy to możliwe, że był to kleszcz i samodzielnie odpuścił po ugryzieniu? Dodam tylko, że opuchlizna zeszła, ból przeminął.
  • Odpowiedz