Wpis z mikrobloga

  • 141
#!$%@? co się #!$%@?ło to ja nawet nie.
Niby akcja protestacyjna w #policja a dzisiaj mój #rozowypasek straciła prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości.
Nie jest notorycznym piratem drogowym.
Mógł jej dać pouczenie.
Jeszcze policjant się zastanawiał czy nie dać po prostu 500 zł + punkty karne, ale jednak postanowił zabrać prawko.

Nosz #!$%@? mać.

#zalesie #polska #prawo
  • 199
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yaceck: @GTOnizuka: Poproszę link do google maps albo współrzędne. Jest duża szansa, że po poboczu poruszają się tam piesi (bo nie ma innej trasy, a są jakieś zabudowania) i z tego powodu jest obszar zabudowany i ograniczenie do 50 (przy wyższym ograniczeniu musi być chodnik odgrodzony barierkami od jezdni.
  • Odpowiedz
@GTOnizuka: No i co z tego, że jest akcja protestacyjna? Rzecznicy policji mówili z góry, że będą dawać pouczenia tam gdzie mogą, tzn. w drobnych przewinieniach jak np. ktoś załatwi się pod krzakiem albo wypije piwo w miejscu niedozwolonym itp. Nawet podkreślali, że jeśli ktoś przekroczy prędkość o 51 (bo przy 100km/h prawka nie zabiorą) to będą normalnie karać kierowców... I bardzo #!$%@? dobrze! ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Massad: Czy mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego nie ma więc ograniczenia przesuniętego 200m dalej do tego zakładu? Gorszy jest czy jak? https://goo.gl/maps/zcZUx3U3tXs
I czy nawet jakby pracowała tam jedna osoba to czy nadal jest zasadne ograniczanie prędkości na drodze krajowej (zaznaczam - nie gminnej, powiatowej ani nawet wojewódzkiej)?
  • Odpowiedz
@GTOnizuka: nauczcie się raz a dobrze! Mówisz ze nie masz przy sobie prawka i ci nie zatrzyma. Uruchamia się proces, który trwa 3 miesiące, czyli tyle na ile chcą zabrać prawko
  • Odpowiedz
@GTOnizuka: I bardzo dobrze. Jeden #!$%@?ący na ulicach mniej. Gardzę ludźmi, którym się tak wiece spieszy, że narażają innych na utratę życia. Ile razy sam miałem serce w gardle, bo jakieś wielkie panisko musiało #!$%@?ć terenem zabudowanym, to nie zliczę. A wystarczy jeden błąd, aby mnie skosił z całym impetem. Jak chcecie sobie szybko jeździć to na tor, a nie po publicznych drogach. I mało mnie interesuje droga, sytuacja i
  • Odpowiedz
@GTOnizuka: Nie słuchaj tych wykopowych 'ekspertów' od wszystkiego. Kto choć raz nie '#!$%@?ł' 120km/h pustą 2-pasmówką z ograniczeniem do 70km/h niech pierwszy rzuci kamieniem.

Taki protip na przyszłość, w takiej sytuacji lepiej powiedzieć, że się prawka zapomniało. Dostajesz mandat 50zł ekstra, ale nie zabierają Ci dokumentu, a zdalnie Ci go nie unieważnią ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@yaceck: bezpieczenstwo jest wazniejsze niż predkosc na odcinku 500m. Choc ja osobiscie preferuje zestaw ograniczenie do 50 i uwaga piesi. Natomist patrzac na satelite, to nie da sie wykluczyc, ze do drugiego zakładu jest dojscie od 2 strony. Na dodatek jest on na terenie 2 miejscowosci. Dodatokowo przygladajac sie tej sytuacji jeszcze raz teren zabudowany konczy siekilkanascie metrow za ostatnia działką. A halas nie wybiera w ktora strone jedziesz. Taki
  • Odpowiedz
@Massad: Niestety - dojścia od drugiej strony nie ma - to co być może wygląda jak droga na satelicie, to rzeka (https://serwis.wrosip.pl/imap/ - miejscowość Byków). Dostęp do działek jest tylko od drogi głównej.

Zresztą - nawet jeśli zakład leży w innej miejscowości - to idąc Twoim tokiem rozumowania - tak samo z tej miejscowości powinien być dostęp też i do tego zakładu - analogicznie do przykładu podanego kilka postów
  • Odpowiedz
@yaceck: Po pierwsze. Tak. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Po drugie. W wielu miejscach w Polsce jest złe oznakowanie, bo wiele lat temu ktoś coś ustalił i nikt z zainteresowanych nie złożył wniosku o poprawę oznakowania, a urzędnicy odpowiedzialni za drogi tam się nie pojawiają. Powinien to zrobić właściciel posesji

Po trzecie. Jeśli przy drodze są domy to nawet jak by miała 8 pasów w każdą stronę to normy hałasu obowiązują. A
  • Odpowiedz