Wpis z mikrobloga

  • 141
#!$%@? co się #!$%@?ło to ja nawet nie.
Niby akcja protestacyjna w #policja a dzisiaj mój #rozowypasek straciła prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości.
Nie jest notorycznym piratem drogowym.
Mógł jej dać pouczenie.
Jeszcze policjant się zastanawiał czy nie dać po prostu 500 zł + punkty karne, ale jednak postanowił zabrać prawko.

Nosz #!$%@? mać.

#zalesie #polska #prawo
  • 199
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GTOnizuka: Zabranie prawka za 50+ jest czynnością administracyjną i nie ma możliwości odstąpienia od tego. Jeśli policjant by ją puścił to ma postępowanie dyscyplinarne i wylot ze służby.
  • Odpowiedz
@GTOnizuka: Jak ja kocham kwik, że "gupie ograniczenia przecież tam dwa domy i sztery pasy so!" jak komuś zabiorą prawko za #!$%@? +50 w zabudowanym.
+50, względem standardowego 50 w zabudowanym, to po przytoczonej drodze nie wolno jechać, nawet jeżeli by tam zabudowanego nie było.
Zachciało się #!$%@?ć? No to 3 miesiące roweru.
  • Odpowiedz
@GTOnizuka Ale to co znaku nie zauważyła? Czy jest na tyle głupia że mimo że widziała znak wolała #!$%@? bo droga ładna?

W obu przypadkach dobrze że straciła prawko na 3 miechy. Kogoś na drodze też mogła nie zauważyć xD
  • Odpowiedz
@GTOnizuka: dość często zdarza się też, że mamy drogę z dopuszczalną 80 km/h w większych miastach. Wystarczy, że ktoś tam po remoncie nie zmieni znaku z ograniczeniem do 30 i już łatwo stracić prawko. Zero - jedynkowość wykopków jest przeurocza
  • Odpowiedz
@GTOnizuka: Chcącemu nie dzieje się krzywda. Może ze względu na ich protest należy nie przestrzegać przepisów prawa o ruchu drogowym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GTOnizuka znaki mimo że postawione w dużej części przypadków zupełnie bez sensu jednak obowiązują. Ja na miejscu różowej bym kierował sprawę do sądu jeżeli by było równe 50 (błąd pomiarowy) aczkolwiek dalej twierdzę że niezaleznie czy to jest miasto 300k+ czy wieś 1k przekraczanie prędkości o więcej niż 30 dychy to głupota(nie mówiąc o tym że coraz trudniej o takie miejsca) bo i tak zaraz trzeba będzie się zatrzymać na światłach/skrzyżowaniu/przejściu
  • Odpowiedz
  • 0
@Choker Dobre pytanie. Ma kwit, który upoważnia do jazdy bez dokumentu przez 24h. Pytanie czy później po prostu oddają, czy jakiś obowiązkowy kurs ?
  • Odpowiedz
@GTOnizuka: ale nie musiałeś pisać, że to był teren zabudowany. Tylko na nim zabierane jest prawko. Oboje w czipsach znaleźliście to prawojazdy. A co do samego terenu daj link do google maps bo to, że tutaj widzimy drzewa nie oznacza, że za nimi nie ma np przedszkola.
  • Odpowiedz