Wpis z mikrobloga

  • 141
Q--a co się o------o to ja nawet nie.
Niby akcja protestacyjna w #policja a dzisiaj mój #rozowypasek straciła prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości.
Nie jest notorycznym piratem drogowym.
Mógł jej dać pouczenie.
Jeszcze policjant się zastanawiał czy nie dać po prostu 500 zł + punkty karne, ale jednak postanowił zabrać prawko.

Nosz k---a mać.

#zalesie #polska #prawo
  • 199
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale najbliższy dom jest kilkaset metrów dalej a droga jest szeroka i prosta i tam stoi 50km/h to jest głupota,


@producent_smogu: moze 50 jest glupota, ale to nie znaczy ze trzeba po tej waskiej, jednojezdniowej drodze, najczesciej bez poboczy, z---------c tyle co po autostradzie
  • Odpowiedz
@Massad: Znów bez odniesienia się do konkretów - tak jak się spodziewałem Pusta retoryka - argumentów za swoją tezą mnóstwo, argumentów na kontrprzykłady brak.
Jedna lokalizacja ma mieć ograniczenie, bo bezpieczeństwo. Druga niemalże identyczna lokalizacja 200m dalej nie ma - dlaczego - nie wiem pytaj w GDKiA
To może sparafrazuję - druga lokalizacja nie ma ograniczenia, bo nie ma ku temu powodu - oznakowanie jest dobre, a pierwsza ma ograniczenie
  • Odpowiedz
@Mzil: @joolekk: https://www.google.pl/maps/@51.6590625,16.0471642,3a,59.5y,340.25h,84.12t/data=!3m6!1e1!3m4!1sk2HKo58_VkC1qHIodvaOng!2e0!7i13312!8i6656
Droga wyremontowana jest. Na całym odcinku od skrzyżowania do skrzyżowania (około 1,25 km) brak jakichkolwiek budynków. Tu przynajmniej mogłaby być podniesiona prędkość do 70 km/h, ale jak dla mnie nie powinno to być terenem zabudowanym.
Adrian77 - @Mzil: @joolekk: https://www.google.pl/maps/@51.6590625,16.0471642,3a,59.5...

źródło: comment_py9AAMI2q6x8BFrwT4Kdl1rCuMwtRiEk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Massad: odniosłem się - jest chodnik oddzielony barierą energochłonną + brak możliwości przekroczenia jezdni z powodu bariery pomiędzy jezdniami - konieczność powrotu do skrzyżowania. A teraz poczytaj uważniej i policz aspekty wskazane przeze mnie, a które Ty zignorowałeś. Pusta retoryka
  • Odpowiedz
Czy ja dobrze zrozumiałem. Uważasz akcję protestacyjną policji za przyzwolenie do łamania prawa? XDD akcja protestacyjna ma na celu głównie walkę o godne warunki służby, jeżeli przestaniemy pisać mandaty, to tym u góry przestaną się słupki zgadzać i będą chcieli z nami w końcu rozmawiać, bo póki co to idziemy w kierunku takim, że niedługo nie będzie miał kto stać z alkomatem na drodze czy przyjechać na interwencję. Jednym z założeń protestu
  • Odpowiedz
@GTOnizuka: nie wiem czy ktoś tu już to psiał, ale jeżeli przekroczyła o 50 w zabudowanym to policjant nie mógł jej dać pouczenia.
Decyzja o zatrzymaniu prawo jazdy jest decyzja administracyjna i nie ważne czy policjanci protestują czy nie to muszą to prawo jazdy zatrzymać. Gdyby jechała 49 za dużo już mógłby być pouczenie
  • Odpowiedz
@Adrian77: DW to skrót od droga wojewódzka. Google maps twierdzi, że to województwo dolnośląskie. Więc sprawdziłbym w strukturze urzędu wojewódzkiego gdzie pisać (ew marszałkowskiego - nie pamiętam).
  • Odpowiedz