Wpis z mikrobloga

Mirki szukam auta do 8.5 k i nie mogę się za nim w świecie zdecydować.....
Peugeot 307 2.0 hdi.
Mercedes C220cdi 02 rok automat
Fiat Grande Punto 1.9 jtd
Alfa Romeo 156/147 1.9 jtd
Passat B5 1.9 tdi highline automat
Focus 1.6 diesel
E46 2.0 diesel

Od zawsze chciałem Merca, rozsądek ciągnie do Passata, ale reszta tez mi się bardzo podoba. Jeździłem Passatem i Focusem. Co byście brali i z jakiego powodu? Jeździliście jakimś?
#kiciochpyta #motoryzacja #zalesie #passat #alfaromeo #peugeot #volkswagen #mercedes #ford #fiat
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@justnormalguy: Kuzyn ma merca z tego roku i gnije jak szalony, kolega ma passata i co chwile ma z nim problemy bo brakuje mu mocy (500k nalatane...) ale pali mniej niż 5l/100... a focus rdzewieje jak szalony - wiem bo ojciec ma. Jak już chcesz focusa mk2 to po lifcie bo ponoć poprawili blachy ale odpowiedzialności to ja za to nie biere. Sprawdź przy zakupie przednie nadkola, klapę nad rejestracją
  • Odpowiedz
@justnormalguy ten silnik 2.7 hdi jest bardzo żwawy ale jednocześnie generuje spore wydatki tak jak napisałeś. 2.0hdi są praktycznie bezproblemowe. Właściwie to chyba najlepsze diesle tamtej dekady, więc citroen, Peugeot, niektóre Fordy z 2.0 hdi możesz brać w ciemno
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@justnormalguy: @Zgubilem_Login: nie wiem jak wygląda to cenowo teraz ale diesla za tyle to jakiś sztrucl będzie raczej. Lepiej iść w benzynę i gaz, spoko już będzie 1.4 16 zaworowy bo 8 trochę zamula, wiem bo mam. Od strony silnikowej nie ma co się tam psuć. Wydaje mi się że wybrałeś ogólnie za drogie samochody jak za 8,5 bądź realistą, z 2k trzeba mieć na start żeby się
  • Odpowiedz
@ElCidX: będę miał te 2 tysiaki na spokojnie, znalazłem u mnie w Toruniu Merca w203 za 6100 z kompresorem od klimy do wymiany jakby był mechanicznie sprawny w sensie wtryskiwacze/turbo to bym go brał, benzynę z gazem 1.4 bym rozważał jakby miała ze 120 koni bo teraz mam w Hondzie 90 i szału można dostać
  • Odpowiedz
@justnormalguy: za 8,5k nie dostaniesz pewnego swego diesla, nawet jak nie ma dwumasu to sprzęgło jest 2x droższe często niż benzyna, turbo 2k, a wtryskiwacze 4x 1k zl, diesel ma przewagę tylko jako wygodne auto na trasę, jak nie walisz kilometrów to zwyczajnie się nie opyla a po mieście pali połowę więcej niż w trasie, dodatkowo takie grande z 1.9 jtd jest w uj podsterowne, zawieszenie szybciej dostaje w d#/&,
  • Odpowiedz
@justnormalguy: Opisze alfy bo miałem 156. Moja nie gniła bo sam ciągnąłem z włoch ale opinia jest taka że im się zdarza, 147 ma sporo części wspólnych z 156. Jak 1.9 to bym brał 115km, mi brało od 5 do 6 l w zależności czy miasto czy więcej trasa, wygodne, dobrze wyposażone ale zawias to była masakra, co wymianę oleju było coś do roboty a to guma a to wahacz.
  • Odpowiedz