Wpis z mikrobloga

Uczciwy sprzedawca samochodu nie ma lekko.

Aż 9 tygodni sprzedawałem moje autko. 16 letnie. Sprawne. Jeździ. O wszystkich usterkach rzetelnie infirmowałem potencjalnych kupujących (same duperele, serio). I co? I nic! przychodzili patrzyli i kręcili nosem. Nikt nie kupił.

10 tygodnia nowe ogloszenie (otomoto) + zmieniłem opis na niezbędne minium . Przy sprzedaży też prawie nic nie opowiadałem 'od siebie'. Uczciwie odpowiadałem tylko na pytania.

Sprzedał się w ciągu 3 dni.

Konkluzja: NIE WARTO BYĆ UCZCIWYM SPRZEDAWCĄ AUTA!

#oswiadczenie #samochody
  • 41
@kubapolice zaczeli bo klient tego oczekiwal. Tak naprawde nie ma takich aut, kazdy to wie, a wciąż wola placic (a nawet doplacic) za nizszy przebieg ktory jest tylko i wylacznie liczba na liczniku, która nie odzwierciedla stanu faktycznego
@kubapolice tak dziala rynek i ten biznes, mozemy tu sie wyklocac cale dnie, a to i tak nic nie Zmieni. Gdyby nie januszowe oczekiwania to taki proceder by nie istnial. Niestety, ale taka prawda. Kiedys tak, to handlarze zapoczatkowali tworzac okazje itp na chwile obecna to jest cos zupelnie normalnego i bez tego ten rynek nie istnieje
@Poldek0000: miałem to samo, wystawiłem auto z dokładnym opisem i ceną niższą o 2k od tzw, igiełek. Auto było poobcierane ale mechanicznie było Ok. Zrobiłem zdjęcia każdej rysy i zadrapania- cisza, przez 2 tygodnie nikt nie zadzwonił. Zrobiłem następne ogłoszenie- 2 zdjęcia i opis-sprzedam auto. 3 dni później poszło. Na oględzinach mówiłem- auto jakie jest takie jest i tyle. Ludzie są głupi. Polak nie może normalnie kupić samochodu, przyjąć do wiadomości
@Poldek0000 Wystaw auto za 5k napisz wywal w opisie wielką listę z historią napraw na kilka tys zł, wszystko potwierdzone fakturami, generalnie auto sprawne. Na końcu dodaj że w aucie jest malutka rdzawka na progu i parę drobnych rysek a w przeszłości były lakierowane drzwi a jak będą dzwonić (o ile będą) i przyjeżdżać to nikogo nie bedzie obchodzić że auto ma nowe zawieszenie, filtry, płyny, rozrządy i opony, tylko będą kręcić
#!$%@? właśnie wystawiłem auto, 10 lat, przebieg poniżej 100k, 1wszy właściciel, cała historia ASO plus najlepszy mechanik w powiecie. Wystawiona w plus minus średniej cenie na OtoMoto tego rocznika + 500 PLN bo średnie przebiegi to 150-200k. Jedyne komentarze i wiadomości

"Hihi kto Ci to #!$%@? weźmie" "hihi patrz Mati ile chce hihi"


@Mr_Swistak: Jakie auto? Dasz link do ogłoszenia?
@Poldek0000
Akurat wyliczanie ile trzeba zapłacić za naprawę czegoś to dobry argument do zbicia ceny, nie przesadzaj.
Oczywiście o ile nie chodzi o malowanie całego auta.
Ale jesli nie działa coś to na szybko mogę sprawdzić w internecie ile bedzie kosztować naprawa i można się targować.