Wpis z mikrobloga

@pannafoster: to prawda, nie ma szans aby dotrzeć do pewnych ludzi. Ja przestałem próbować już dawno. Ten kto ma tu trafić trafi tak czy inaczej ale mimo wszystko uważam, że gdyby polski rząd postąpił tak jak w Japonii zrobiłby wielką przysługę Polakom. A tak będzie tak jak zwykle Polska na końcu. Japonia i Korea Poludniowa to będą kiedyś potęgi dzięki bitcoinowi. Japonia powtórzy swój sukces sprzed wielu lat.
@pawlo74: Pamiętam, jak pierwszy raz usłyszałam od znajomej osoby o bitcoinie. Ta próbowała mi wytłumaczyć o co chodzi rzucając hasłami typu blockchain, decentralizacja, portfel, giełda, seed, adres prywatny, adres publiczny. Mam podstawową wiedzę o komputerach/informatyce i brzmiało to dla mnie jak bajka :D Po wielu godzinach szperania w internecie zaczęłam ogólnie ogarniać o co w tym chodzi.

Jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby ulica weszła w bitcoina. Ta nazwa dopiero zaczyna gdzieś
Pamiętam, jak pierwszy raz usłyszałam od znajomej osoby o bitcoinie. Ta próbowała mi wytłumaczyć o co chodzi rzucając hasłami typu blockchain, decentralizacja, portfel, giełda, seed, adres prywatny, adres publiczny. Mam podstawową wiedzę o komputerach/informatyce i brzmiało to dla mnie jak bajka :D Po wielu godzinach szperania w internecie zaczęłam ogólnie ogarniać o co w tym chodzi.


@pannafoster: ja miałem bardzo podobnie. Ja zacząłem od uniwersytetów, pomyślałem sobie, że w googlach to
@pawlo74:

problem w tym, że rząd ani banki tego nie tłamszą - przynajmniej ja tego tłamszenia nie dostrzegam. Rozumiem, że technologia blockchain to rewolucja i przyszłość, ale teoria swoją drogą a praktyka swoja. Minęło ponad 10 lat od premiery bitcoina i wciąż nikt tym nie płaci - w międzyczasie powstało ponad 1000 innych cryptowalut - i ŻADNA z nich nie ma innego zastosowania niż spekuła na giełdach.
Moim zdaniem przyszłość będzie
@shaki24: Zależy co rozumiesz za zastosowanie. Bo Bitcoin ma największą adopcję w sklepach i projektach. Tak, nie kupisz w biedronce nic, ale na G2A jakąś grę - czemu nie? Kwestia właśnie tego, by się to rozwijało. Nie od razu Rzym zbudowano
@shaki24: I co z tego, że po 10? Internet ile potrzebował na dużą adopcję, 50? Do wszystkiego trzeba czasu, a nie walić kopytami

Ba, powiem więcej - moim zdaniem teraz jest dobra okazja by otwierać sklepy i zbierać krypto ze sprzedaży usług czy towarów
@pawlo74: Japonia, podobnie jak Korea Południowa swój gospodarczy sukces zawdzięcza Amerykanom. Jankesi potrzebowali kogoś po tamtej stronie globu. Tak działa geopolityka. Podobnie było z Turcją. Wpieli ich wszystkich w świat anglosaski i pozwolili im się rozwinąć gospodarczo. Problemy jakie są w Japonii od 20-30 lat również wynikają głównie z tego co im zgotowali amerykanie.
Problemy jakie są w Japonii od 20-30 lat również wynikają głównie z tego co im zgotowali amerykanie.


@damianos: moim zdaniem ich problemy wynikają z polityki monetarnej banku centralnego Japonii, który wykupił prawie wszystko i drukuje aby sztucznie pompować swój rynek. Oni zdają sobie sprawę, że bitcoin to ich ostatnia deska ratunku.
@shaki24: Do pełnej adopcji brakuje jeszcze trochę. Ja na bitcoina trafiłem właśnie tak, że jeden z ruskich serwisów oferował 10% zniżki - płatność w #btc. Jako typowy #januszbiznesu ;) pierwsze co sprawdziłem co to ten cały "botikon" i tak to się zaczęło. Oczywiście zapłaciłem w #bitcoin.ach, zresztą płacę tam w btc do dziś. Zgadzam się z @fervi teraz jest najlepszy czas na akumulacje btc sprzedając swój czas poprzez oferowane
@damianos: moim zdaniem ich problemy wynikają z polityki monetarnej banku centralnego Japonii, który wykupił prawie wszystko i drukuje aby sztucznie pompować swój rynek. Oni zdają sobie sprawę, że bitcoin to ich ostatnia deska ratunku.


@pawlo74: Zgadzam się z tobą. Bank centralny Japonii od samego początku po wojnie sterowany jest przez amerykanów a dokładnie przez jakeską banksterkę. Od 2008 na japońskim jenie mamy jakąś masakre. Cały świat się zapożycza praktycznie za
@damianos:
@fervi: wiesz dlaczego internet potrzebował tyle czasu? Infrastruktura. Zawartość. Trzeba było pociągnąć kabelki, podłączyć ludzi, trzeba było dostarczyć content by ludzie zapłacili za podłączenie. Trwało to kilka-kilkanaście lat.

Co stopuje bitcoina? Wszystko już jest - wystarczy załadować portfel i udać się na zakupy. Od 10 lat..
Podpowiem - płatność przechodzi często godzinami, tradycyjne formy płatności - sekundy. Kurs jest na tyle niestabilny iż każdy przedmiot wystawiony na sprzedaż za
O shitcoinach nie wspomnę


@shaki24: > Wierzę w tą technologię

@shaki24: Boś głupi, bo to te same obietnice. Mam świetny materiał o tym zresztą

tradycyjne formy płatności - sekundy


@shaki24: Tylko jak masz pośrednika płatności. Ile czasu ci zajmie przelew "tradycyjny"? Puścisz dziś, dojdzie jutro.

Problemem jest kurs oczywiście, ale mimo wszystko ceny są "konkurencyjne" (czasem przynajmniej) do tradycyjnych form płatności z paru względów. Bo zapewne wiesz, że Visa
@fervi:
Wskaż mi sklepy które mają atrakcyjniejsze ceny przy płaceniu kryptowalutami. Tzn. cena towaru/usługi kilka procent niższa niż przy płaceniu metodą standardową tj. złotówki/euro/usd. Sklepów akceptujących kryptowaluty nie ma dużo więc zadanie masz ułatwione.

Sorry, społeczeństwo jest "głupie". Nie zachłystnie się ideami - anonimowe, zdecentralizowane, bez złych banków jako pośredników - bo zdecydowana większość ma to w dupie. A szuka wygody, szybkości i niezawodności. Warto zrozumieć, że dopóki krypto tego nie
@shaki24: anti-capcha oferuje za płacenie litecoinem (kiedyś bitcoinem; nie wiem czy z powodu fee czy innego zmienili) 10% więcej "swojej usługi" niż za fiaty

U mnie (ale nie mamy fiatów) opłaca się płacić za kryptowaluty towary niż u konkurencji. Nie jest to co prawda duża obniżka, ale jednak :D

Ogólnie nie ma tego dużo, z kilka tysięcy sklepów być może internetowych. Oczywiście należy pamiętać, że jak coś może być tańsze z
Sorry, społeczeństwo jest "głupie"


@shaki24: Społeczeństwa na całym świecie w dzisiejszych czasach są ogłupiane w bardzo zaawansowany sposób. Przykład pierwszy lepszy z brzegu. Rząd PO-PSL jakiś czas temu zaiwanił całemu naszemu społeczeństwu ich własne emerytury (jakieś 150 mld zł) i co? I nic. Żeby nie było PiS nie jest wcale w tym temacie lepsze. Też się przymierzają do podobnej akcji. Miesięcznie w Europie drukuje się kilkadziesiąt miliardów pustej kasy (takie zaawansowane
@damianos:
dziwi mnie ślepa wiara w rzetelność internetu - który przecież też jest opanowany przez wielkich "dostawców treści" i tak samo (jak nie bardziej) zmanipulowany. W sumie rzetelność to pieśń przeszłości - teraz liczą się interesy i każdy powoli to przyjmuje do wiadomości - media w tym i internet wcale nie musi byc rzetelny, szczególnie prywatny, bo przecież przedstawia prywatny pogląd, punkt widzenia itd. Jak reagujesz na stek kłamstw i bzdur
dziwi mnie ślepa wiara w rzetelność internetu


@shaki24: To nie jest ślepa wiara. W internecie masz wiele źródeł czytasz sobie i interpretujesz sam. Sam wybierasz co jest rzetelne. Dla jednego rzetelny jest www.newsweek.pl dla innego gazeta.pl a jeszcze dla innego naszdziennik.pl czy tez michalkiewicz.pl

Jedni uważają że bcash to ta prawdziwa wizja satoshiego a inni #bitcoin, chcesz sobie wyrobić zdanie na ten temat to wchodzisz na /r/bitcoin lub /r/btc i