Wpis z mikrobloga

Fanatycy religijni cenzurą bajkę wysługując się KRRiT

Postać Cezarego (ang. Clyde McBride) ma dwóch ojców. Przewodniczący KRRiT wystąpił do nadawcy o „wystrzeganie się emitowania materiałów prezentujących model rodziny sprzeczny z wzorcem, który w Polsce podlega ochronie prawnej”. Państwowa cenzura, jak za PRL.

https://www.wykop.pl/link/4343083/fanatycy-religijni-cenzura-bajke-wyslugujac-sie-krrit/

#cenzura #media #lgbt #homofobia #homoseksualizm #krrit #bekazkatoli #bekazprawakow #neuropa
  • 38
  • Odpowiedz
Wołam zainteresowanych (161) z listy Nie ma żadnej neuropy.
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @k1fl0w @motorniczy @vrah_ @kyloe @Clear @Kempes @Lukardio @tomyclik @pk347 @JanuszKek @Jade @daj_pan_spokoj @Dziki_wieprz @tony_soprano @falszywy_prosty_pasek @OldFuckinPyroRex @glosnik @sayan @Wykoppeel1230 @miki4ever @chanelzeg @Ofacet @FireDash @Xianist @rebel101 @GordonLameman @baletny @BarekMelka @dlugi_ @syn_admina @PabloFBK @SM89 @GilbertEatingGrape @Ultimator @Sim0n97 @Wotto @Clefairy @Doctor_Manhattan @j2416513 @
  • Odpowiedz
@falszywy_prosty_pasek: Cenzura w oparciu o normy społeczne jest najnormalniejsza sprawą na świecie. Każde ucywilizowane społeczeństwo ma takie zasady. Czy którykolwiek z argument nt zarzucanej cenzury nie można by odnieść do hipotetycznej sytuacji gdzie bajka pokazywała by: związek między nieletnią dziewczynką i dorosłym facetem?
  • Odpowiedz
@kshaq_: 1. Nigdzie wprost nie napisałem o pedofilii, równie dobrze mogłem mieć na myśli hebefilię.
2. Jeżeli ci to pozwoli uruchomić szare komórki to możemy zamienić to na: związki poligamiczne, scatfetysz etc.
  • Odpowiedz
czekaj, to jak robię coś sprzecznego z czymś co jest chronione, to automatycznie psuję to chronione coś?


@ss_wykopek: W przypadku dzieci tak. One są proste jak cepy. Jeżeli będziesz im pokazywał, że to wszystko jedno czy ma mamę i tatę czy tatę i tatę, to gotowe są w takie brednie uwierzyć, a to osłabia "wzorzec chroniony prawnie"
  • Odpowiedz
@ss_wykopek: Tylko że z tego co rozumiem w tej bajcie nie jest cenzurowane nic, co jest nielegalne lub demoralizujące, tylko jest po prostu rodzina "nie chroniona przez państwo" (nie spotkałam się nigdy z tym, że jeśli coś nie jest chronione to jest nielegalne. Poza tym, rodziny z kreskówek w ogóle nie muszą być chronione, im się nic nie stanie, bo nie istnieją)
  • Odpowiedz
@ss_wykopek: >porównywanie homoseksualizmu do srania do mordy

XD nie pogrążaj się bardziej.
Co do związków poligamicznych, to co kto lubi. Alladyna też będą cenzurować, bo arabscy książęta mieli haremy?
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0:

Tylko że z tego co rozumiem w tej bajcie nie jest cenzurowane nic, co jest nielegalne lub demoralizujące


Hm no zobaczmy, artykuł twierdzi, że bajka pokazuję

związek dwóch mężczyzn, którzy wspólnie „wychowują” chłopca.


Co jest ewidentnie sprzeczne z obecnymi w naszym kraju normami. Podejrzewam, że gdyby zrobiono anonimową ankietę w naszym kraju to większość rodziców preferowałoby nie pokazywać tych treści swoim dzieciom.

Zauważ, że ja nie mówię czy to jest
  • Odpowiedz
@kshaq_: Jeżeli uważasz, że homoseksualizm jest w 100% w porządku to twoja decyzja. Jednak większość społeczeństwa polskiego się z tobą nie zgadza. Decyzja KRRiT jest tylko tego refleksją.
  • Odpowiedz
@kshaq_:

Bezpośrednio na moje twierdzenie ciężko będzie to wykonać więc użyjmy jakiegoś proxy ku temu. Weźmy przykładowo akceptację związków partnerskich dla homoseksualistów. Przy czym pamiętajmy, że

- osoby które popierają związki partnerskie niekoniecznie popierają adopcję

Użyjmy źródła z lewicowym biasem: http://wyborcza.pl/1,76842,14745603,Polski_rekord_tolerancji__40_proc__z_nas_akceptuje.html?disableRedirects=true

hmm tylko 40% :/
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Jestem w stanie się na to zgodzić jeżeli będzie działać to w dwie strony. Na przykładzie zachodu wiemy, że tak nie jest. Polska również w przeciwieństwie do USA nie ma zapisku o świętości wolności mowy w konstytucji. Jeżeli taki zapis powstanie a prawo do dyskryminacji będzie uszanowane to proszę bardzo.
  • Odpowiedz
@falszywy_prosty_pasek:
BOŻE CIAŁO: CO CI PRZESZKADZA PRZEMARSZ, NIE PATRZ, NIE OGLĄDAJ, PRZESTAŃ SIĘ WTRĄCAĆ, DAJ ŻYĆ INNYM PO SWOJEMU

CODZIENNOŚĆ: NIE PODOBA NAM SIĘ TA BAJKA PROSZĘ ZLIKWIDOWAĆ!

ehh ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz