Wpis z mikrobloga

@niepodszywamsiepodbiauka: Ta odpowiedź jest słaba strasznie. Skoncentrowała się na punktowaniu kilku detali, które oryginalny artykuł może pokręcił, ale w żaden sposób nie neguje głównej tezy, że Ethereum będzie miało większe problemy ze skalowaniem i albo się zupełnie scentralizuje, albo będzie musiało wprowadzić odgórny limit.

Nie jestem ekspertem od ETH, ale z tego co rozumiem górnicy głosują nad wielkość bloku. Głosowanie przez górników, to jak umożliwienie posłom ustalania sobie samemu pensji.
  • Odpowiedz
  • 1
@dpc8

Głosowanie przez górników, to jak umożliwienie posłom ustalania sobie samemu pensji. Wiadomo co się będzie działo. Będa po prostu zawsze głosować nad jego powiększeniem wraz z tym jak najmniejsi górnicy odpadają powoli z sieci, bo nie są w stanie nadążyć za transakcjami.

1. Równie dobrze mogłabym powiedzieć, że górnicy więcej zarobiliby poprzez obniżenie limitu gazu, dzięki czemu opłaty transakcyjne by poszybowały (a więc ich zarobek).
2. Utrzymanie pełnego węzła to dla minera minimalny
  • Odpowiedz
@Kliko:

Równie dobrze mogłabym powiedzieć, że górnicy więcej zarobiliby poprzez obniżenie limitu gazu, dzięki czemu opłaty transakcyjne by poszybowały (a więc ich zarobek).

Nie mogą długoterminowo, bo ryzykują, że sieć stanie się nieużywalna. Jak przyjdzie co do czego i transakcje będą wystarczająco wysoko, a górnikami/nodami będą już tylko największe instytucje, to będą po prostu powiększać ciągle
  • Odpowiedz
  • 1
@dpc8

No tak. Ale czy jest to minimalny koszt dla użytkowników?

Użytkownik nie potrzebuje węzła archiwalnego. Znaczna większość programistów też nie.
  • Odpowiedz
@fervi: Masz konto w banku? Nie uważasz, że jesteś pasożytem systemu bankowego?

Minerzy utrzymują sieć, a ja płacę im opłatę przy każdej transakcji - gdzie tu pasożytnictwo?
  • Odpowiedz
Jak otrzymujesz pensję? Jak płacisz podatki czy kupujesz samochód?

@Kliko: Bitcoin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze.

@Kliko: Nie. Sieć działa dzięki ludziom, którzy ją utrzymują. Jest jakiś "nieznany" powód dla którego tego nie robisz (i wielu innych). Brak wam wiary w tego szitcoina
  • Odpowiedz
@fervi: Podatki też płacisz Bitcoinem? Wszystkich płatności, nawet na duże kwoty, też dokonujesz za pomocą tego shitcoina ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Jest jakiś "nieznany" powód dla którego tego nie robisz

Napisałem już, co to za powód. Nie widzę takiej potrzeby.
  • Odpowiedz
Napisałem już, co to za powód. Nie widzę takiej potrzeby.

@Kliko: I to doprowadzi Ethereum do śmierci. Jeśli uważasz, że projekt jest dobry to go wspierasz. Po prostu.
  • Odpowiedz
@fervi:
Ależ ja go wspieram. Tylko wiesz, są różne sposoby wsparcia. Nie trzeba mieć pełnego węzła. Swoją drogą niezły ten wasz shitcoin, skoro wymagacie, żeby zwykły Kowalski miał pełny węzeł

• Odpowiedz
Swoją drogą niezły ten wasz shitcoin, skoro wymagacie, żeby zwykły Kowalski miał pełny węzeł

@Kliko: Nie wymagamy, ale bardzo mocno sugerujemy. Im więcej nodeów tym lepiej
  • Odpowiedz
@Kliko: Bitcoin master race ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy robiąc sklep, który przyjmuje płatność w Bitcoinach (przykładowo) jesteś lepszy od node? W sensie być może tak, ale node jest bardzo ważnym elementem kryptowalut. I zarazem najłatwiejszym prawdopodobnie. Elo benc
  • Odpowiedz
@Kliko: Nie płacę podatków i nie robię zakupów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale serio nie rozumiem do czego pijesz, ty płacisz Ethereum?

Jeśli tak to wow, jeśli nie to ok. Nie nakazuję ci płacić podatków Bitcoinem czy czym chcesz. Nakazuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) zrobienia wszystkiego by twój szitcoin przetrwał jak najdłużej. To powinien być twój obowiązek.
  • Odpowiedz
@Kliko: Odpowiedź brzmi nie, bo nie ma co kupować. Nie zmienia to faktu, że Node to bardzo poważna sprawa, a w przyszłości zapewne będzie mocno zalecane posiadanie własnego node Lightninga
  • Odpowiedz