Wpis z mikrobloga

Pod tagiem #rower jest pewnie wiele osób, które podobnie jak ja lubią używać BRoutera do wyznaczania nowych tras. Daje to fajne możliwości eksploracji lokalnych terenów. Potem, już na trasie, różnie to się kończy i można się nieprzyjemnie zaskoczyć. Dlatego pomyślałem o wykorzystaniu możliwości, jakie daje Google Street View, do wygenerowania podglądu trasy. Po weekendzie kodowania mam już pierwszą próbkę możliwości tego skryptu.

Route Street Viewer - wystarczy klikać na znaczniki, żeby zobaczyć zdjęcia. Zielone znaczniki to miejsca, gdzie samochód Street View już był, a czerwone to miejsca, gdzie jeszcze nie dojechał. Dodatkowo do czerwonych znaczników dodaję informacje z BRoutera, żeby mieć lepsze rozeznanie. Czasami zdjęcia są nienaturalnie rozmazane na dole, bo ustawiłem duży kąt pola widzenia. Generalnie jest jeszcze dużo do poprawienia, zanim wypuszczę ten skrypt, ale już teraz widzę, że może wygenerować całkiem przydatne rezultaty szczególnie dla #szosa
thof - Pod tagiem #rower jest pewnie wiele osób, które podobnie jak ja lubią używać B...

źródło: comment_Wk6wfRudSZGIjyAqeU8wDtyVlZbM2vOE.jpg

Pobierz
  • 12
@thof: Ja bym zrobił tak, że przy klikaniu na kolejny znacznik zamykał się poprzedni, albo slajdy tak jak @metaxy pisze. Generalnie jak ktoś jest ogarnięty z kompem to taka trasę ze 100-200 zdjeciami przeklika w 5 minut całą.