Wpis z mikrobloga

Te dofinansowania z Unii Europejskiej to jakis zart spojrzmy na wlasne podworko

1. https://www.wykop.pl/wpis/31495703/wlasnie-dowiedzialem-sie-ze-dostane-dofinansowanie/

Dotacja otrzymana co teraz?? czas na wydawanie pieniedzy

2. halo czy macbook za 12 tysiecy wystarczy do mojej pracy? szukam najmocniejszej konfiguracji
https://www.wykop.pl/wpis/31760999/mirki-mam-zagwozdke-stoje-przed-wyborem-komputera-/

3. ok komputerek jest halo #programowanie czy warto kupic bootcamp jak nic nie umiem?

https://www.wykop.pl/wpis/31714425/czy-te-cale-bootcampy-sa-czegos-warte-mam-tam-jaka/

ok moze warto moze nie

4. ok jest komputer i bootcamp wykupiony za kase z dotacji

https://www.wykop.pl/wpis/31788503/mirki-chce-zaczac-uczyc-sie-front-devu-i-zainstalo/

halo mirki zainstalowalem aplikacje ale nie dziala podpowiadanie, moze poszukam w google? nie xD w koncu od pierwszego punktu dostaje wszystko za darmo na tacy

5. komputerek kupiony do multimediow jest, aplikacja jest, na co by tu wydac jeszcze kase z dotacji

https://www.wykop.pl/wpis/31814553/jakie-sa-aplikacje-graficzne-ktore-sa-tylko-i-wyla/

halo murki jakie sa programy tylko na maca? kupilem ale nie wiem co moge na niego zainstalowac xD

i to #!$%@? za twoje, twoje i tego pana pieniadze ktos kupuje macbooka za 12 tysiecy do nauki htmla z bootcampa ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozdawnictwo #!$%@?, kto te wnioski akceptuje?

#boldupy #gorzkiezale #jamnickcontent i #!$%@? #heheszki z tego kraju
  • 254
A jak ja próbuję załapać się na dotację, pod konkretną działalność, z sensownym projektem to oczywiście się nie da bo: nie mam doświadczenia potwierdzonego w branży, nie jestem niepełnosprawny, nie jestem kobietą nie jestem po pięćdziesiątce itd. A potem takie gówno projekty jakoś przechodzą i kasa leci na drogie kompy. Jak to kurde działa?


@pigoku: Ja dostałem dotację przy trzecim podejściu. Miałem m.in.:
- weryfikację CV (potrzebowałem potwierdzenia na wszystko co
Co odpisuje kolega na swoj pierwszy kryzys ?? nie zesrajcie sie xD


@jakub-mierzwicki: są dotacje - korzysta. Dlaczego macie z tym problem? Dlaczego nikt nie robi afer, że @Conowegopl wzięło z programu 8.1 ponad 800 000zł na stworzenie serwisu na wordpressie który wygląda jak kupa i tylko przekleja informacje prasowe? A gość jeszcze dobrze nie zaczął, i już po nim jedziecie. Trochę rozumu - bardzo dobrze ci napisał.
Dobry poradnik, teraz wszyscy pójdą takie hehe firmy heheszki założyć za dotacje :D Stado nosaczy zacznie masowo je pobierać i szpanować na wykopie sprzętem. Dodałem post do zakładek z tutorialami jak zarobić, a się nie narobić. Nazwę firmy wymyślę rzucając kota na klawiaturę i co wystuka będzie git, teraz tylko plan co robić przez rok hmm
Wniosek musi być finezyjny i z przytupem. W ogóle te bajki do tych projektów piszą profesjonalne firmy, które nie często nie wiedzą w ogóle jaki jest plan na biznes. Żeby było śmieszniej to te firmy piszą nawet biznesplany bo sam biznesmen często nie wie jaki ma plan na biznes oprócz tego, że chce dotację.
@ahojekk: no właśnie, bez żadnego doświadczenia można otwierać jakieś dupiane studia malowania paznokci, praktycznie bez ograniczeń, gówno porady analizy i tym podobne bzdety gdzie wniosek może być biciem piany, kiedy chcesz w sensownej branży, jakąś produkcję nagle potrzeba wykazywać się doświadczeniem co podobno ma zabezpieczyć sukces działaności
@jam_nick: Czy Ty w ogóle masz pojęcie o czym gadasz? Zajmujesz się niby montażem/grafiką/animacją (after effects) i kupujesz do tego maca za 12k. Dokładnie rok temu wydałem te same pieniądze na złożenie stacjonarki, która posłuży zapewne przez następne 6-8 lat. Jak potrzebuje popracować zdalnie to mam do tego laptopa z którym się łączę bezpośrednio do SZYBKIEJ stacjonarki. Naściemniałeś w papierach, że coś potrafisz, a teraz zadajesz durne pytania jakie programy graficzne
@jakub-mierzwicki: Na mojej rodzinnej wsi, koleś wziął dotacje na swój agrobiznes, wybudował za to dom. Teraz mu zabierają co mogą, bo kontrole miał. Ja z bratem dostałem, założyliśmy biznes który działał pod naszymi rządami rok, a potem to sprzedaliśmy. Dotacje to piękna sprawa jak się nie jest głupim.
Nie dalej jak 9-10 lat temu wykonałem dokładnie identyczny ruch jak kolega, którego wątek dotyczy. Na zasadzie "raz się żyje" złożyłem wniosek, otrzymałem dotację i kupiłem macbooka early 2008 nie mając pojęcia o systemie ani podstawowym oprogramowaniu. Potem pozostało już tylko dużo googlania oraz nauki obsługi profesjonalnego softu i radzę sobie dzielnie do dzisiaj, zwróciwszy w tym czasie we wszelkiego rodzaju daninach wielokrotność tych 20k.


@mtl: Nie rób #!$%@? z logiki
Skoro miał możliwość to skorzystał. Miał się unieść jakimś dziwnym honorem i stwierdzić, że jednak nie, bo to czyjeś podatki? Też bym łapała macbooka :D Jak już to miejcie pretensje do systemu który panuje, a nie do gościa który nie zrobił niczego nielegalnego.


@schizma: nie no oczywiście, skoro można wykorzystać, to czemu nie? Skoro inni śmiecą, nikt z tym nic nie robi, to i ja będę śmiecił.. typowe robaczkowe podejście. Z