Wpis z mikrobloga

@Zygfryt_Janik: Oho :D teraz każdy będzie wrzucał jakąkolwiek anomalie terenu (fundamenty stacji paliw, zagłębienia po drodze, punkty czerpania wody) W sumie parę lat temu też tak zaczynałem i jarałem się każdym dziwnym elementem, a ile paliwa poszło i czasu na ich tropienie już w terenie, to szkoda liczyć :P Nie mniej jednak można znaleźć dzięki temu bardzo interesujące miejsca. U siebie w miejscowości znalazłem cypel nad doliną rzeki, na którym stało
@akap_chad: Samego procesu tworzenia AI nie ma. Nie sądzę by archeolodzy chcieli się tym dzielić. W archeologii panuje zabawna zasada - kto pierwszy, ten lepszy. Są publikacje z badań:
http://www.mggpaero.com/dane-ISOK-i-zobrazowania-satelitarne-w-badaniach-archeologicznych-na-Pomorzu.html
https://pressto.amu.edu.pl/index.php/fpp/article/download/462/384
I kilka innnych, wystarczy wbić na google scholar.

@PhoenixSoul: A to wszędzie w nauce chyba panuje taka zasada.

Z tego co wrzuciłeś wyłapałem: https://github.com/LAStools/LAStools i w nim obrazek, który załączyłem. Jestem pod wrażeniem, bardzo fajnie to wygląda. Ciekawe jakie byłyby wyniki klasyfikacji do tego co OP wrzucił.

Swoją drogą ciekawe jak działa taki klasyfikator.
a.....d - @PhoenixSoul: A to wszędzie w nauce chyba panuje taka zasada. 

Z tego co...

źródło: comment_fuMh8QPXUESeWK8ZNSg0y8Ov0nDd8zV7.jpg

Pobierz
@akap_chad: Klasyfikator chmury punktów czy AI na już sklasyfikowanej chmurze?
Jeżeli chodzi o klasyfikację chmury punktów z LiDAR to jest bardzo dużo metod. Praktycznie każda klasa posiada swoje metody (grunt, wegetacja niska i średnia, budynki, itd.).
LAStools jest bardzo dobrym narzędziem z fajnymi tutorialami ale ma ograniczenie do ~1 000 000 punktów w wersji darmowej a w LiDAR to jest bardzo mało.
Darmowe dane LiDAR https://www.researchgate.net/post/Where_can_I_get_free_LIDAR_data
Niestety darmowych danych na obszarze