Wpis z mikrobloga

@dagoththorus: czy ja wiem czy zła, każdy ma własny sposób nauki, za to po szkole zauważyłem ze zwykłe wałkowanie materiału to nie odpowiada prawie nikomu.
I lepiej czasem jednak zacząć od weba czy nawet od robienia gierki by poznać język i tak stopniowo uczyć się kolejnych konstrukcji, niż pisać pętlę sumującą liczbę w celu napisania programu który sumuje liczby - nudnych rzeczy uczy się trudniej
Zła praktyka zaczynać wstęp do programowania od pętli.


@Primusek: to od czego najlepiej zaczynać? Serio pytam. Brałem udział w uczeniu osób programowania od podstaw i to pętla najbardziej przemawia. Pokazuje, że coś co jest powtarzalne można zautomatyzować. Ale że ma to pewne warunki (że trzeba podać jak to ma być zautomatyzowane i że jest niezmienne lub zmienne na tyle na ile da się to opisać). Oczywiście najpierw muszą być jakieś typy
Zła praktyka zaczynać wstęp do programowania od php czy innego webu XD


@dagoththorus: może zaczynanie programowania od webu nie jest popularne, ale jak chcemy kogoś zainteresować tematem, to dlaczego nie?

W czym wyświetlenie tekstu w przeglądarce jest gorsze od wyświetlenia tekstu na konsoli?

Ja wiem, że najlepiej znać i to i to. I że klasyczny wstęp do programowania to C/C++ na konsoli. Ale jeśli chodzi o naukę podstaw konstrukcji w programowaniu,
nie bez powodu na MITcie uczą od JSa. Nauka programowania od C++ to moim zdaniem nieporozumienie i mentalność z elektrody.


@Wap30: z tego co pamiętam to akurat tam przeszli na JS po to, żeby odejść od Javy - bo od tego języka kiedyś zaczynali. A czemu zaczynanie od javy jest bez sensu to rozumie każdy kto wie jak wygląda najprostsze hello world :>
Natomiast nie widzę problemu z zaczynaniem od C++