Wpis z mikrobloga

#pracbaza #uk

Mamy przerwę 15 minut właśnie ale mamy też nadgorliwego Marka który chodzi całą noc i gada że jest dużo do zrobienia. No ok fajnie, tylko nie mamy norm, robimy tyle ile możemy a przerwa rzecz święta. No to Marek zjadł gruszkę zapił kawą i już pizga na hali bo rano chłopaki będą mieli dużo do roboty. Z jednej strony go szanuje ale nikt mu więcej nie zapłaci a on się czuje jakby ratował świat :D
  • 16
@zalogowany_jako: Maruśśśśś deprecjonuje waszą pracę. Najgłupszy możliwy styl pracy, ja nie rozumiem. Ci ludzie nie mieli matematyki w szkole? Jak wam mareczek #!$%@? za 3, to:
a) nigdy nie dostanie podwyżki bo po co skoro robi to samo "za darmo" (bazową pensję) + polakowi robakowi nie dadzą podwyżki
b) on coraz bardziej zawyża normy, bo skoro ktoś robi pracę x, a przychodzi marek i za tą samą stawkę robi 1.25x no
@zalogowany_jako: a próbowaliście... ja wiem... porozmawiać o tym z Markiem? :D taki luźny pomysł.
Serio, jeżeli to większa firma, gdzie patrzą stricte na cyferki, to gość robi wszystkim (sobie też) pod dupę.
U nas w dosyć małym biurze mamy kolegę pracoholika, ale wszyscy to wiedzą i raczej nie wymagają od pozostałych takiej ilości pracy. W większej firmie ktoś u góry spojrzy na cyfry i wyciągnie proste wnioski, jak ktoś wyżej napisał.
@PiwnicaZyciem: może jakiś jego manager zauważy, że ten marek tyra za 3, ale pracodawca jako taki ni #!$%@?. tego po prostu nie widać, bo się rozmywa wśród wszystkich innych KPI. Tabelka performance jaką codziennie uzupełniają DM-owie, czy którą uzupełnia sobie system i tak nie pokazuje pojedynczych ludzików, bo to nie ma sensu.a na koniec liczy się tylko ilość towaru jaka przepływa przez magazyn i koszt roboczogodziny.