Wpis z mikrobloga

Homoseksualizm jest orientacją, nie parafilią.


@ArtWrt147: a czym przepraszam różni się orientacja od parafilii? Czy nie jest przypadkiem tak, że spośród wszystkich możliwych zaburzeń popędu seksualnego wyodrębniono kilka nieszkodliwych i nazwano je "orientacją", aby nie robić hejtu na ludzi posiadających dane zaburzenie?
  • Odpowiedz
a czym przepraszam różni się orientacja od parafilii?

Parafilia - rodzaj zaburzenia na tle seksualnym, w którym wystąpienie podniecenia seksualnego i pełnej satysfakcji seksualnej uzależnione jest od pojawienia się specyficznych obiektów (w tym osób), rytuałów czy sytuacji, niebędących częścią normatywnej stymulacji; długotrwałe, nawracające, silne, seksualnie podniecające fantazje, seksualne pobudki lub zachowania, które obejmują niezwykłe obiekty, działania lub sytuacje (obiekty nieosobowe, cierpienie lub poniżenie, dzieci, nie wyrażające zgody osoby) i powodują klinicznie znaczącą przykrość lub pogorszenie w społecznej, zarobkowej lub innych ważnych dziedzinach funkcjonowania.

Orientacja seksualna – trwały emocjonalny, romantyczny i seksualny pociąg do osób określonej płci


Homoseksualizm, nie jest zaliczany do parafilii, ponieważ sam w sobie nie spełniał kryteriów, żeby traktować go jako zaburzenie.
  • Odpowiedz
@TurtleHerd: brawo wyśmiewajcie i rzeczowo odpowiadajcie na te autystyczne wycie bitych i skrzywdzonych, pozbawionych empatii i człowieczeństwa odrealnionych od swoich uczuć guźców dlatego jeszcze nie usunąłem konta bo widzę, że jest jednak trend na tym portalu, że takie postawy są krytykowane i krytyka ma poparcie
  • Odpowiedz
gene


@noniechtakzostanie: lewica zawsze pokazuje te padania, zapominajac o jednym "naukowym" fakcie! homoseksualizm zostal wykreslony z listy chorob przez glosowanie a nie dzieki badaniom. Demokratycznie stwierdzili ze nagle nie jest! Czyli jak przeglosuje, ze moj mozg nie rozni sie wiecej od schizofrenika niz np od kobiety lub chinczyka to schizofrenia przestanie byc choroba!?
  • Odpowiedz
@genesilico: Koleś, masz pełno linków, ale jesteś typem, który i tak przeczyta jedynie link z frondy. Mi już się znudziło dyskutowanie z podobnymi Tobie pod tym postem. Jakbyś się tutaj teraz nie #!$%@?ł to ta dwójka żyje sobie z dziećmi w związku sformalizowanym przez państwo. Elo.
  • Odpowiedz
@noniechtakzostanie: nie czytam frondy, a informacja o tym pochodzi z samego uniwerku warszawskiego!! Nie jestem twoj koles ;), i z trzymaniem kalu to raczej homoseksualisci moga miec problem ;). I niech sobie zyja, tylko niech nie mecza ze to jest normalne!
  • Odpowiedz
homoseksualizm zostal wykreslony z listy chorob przez glosowanie a nie dzieki badaniom


@genesilico: Proszę mi tu nie kłamać.

'Najpierw Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) powołało komitet naukowy, który miał zbadać kwestię homoseksualizmu. On po analizie danych stwierdził, że faktycznie homoseksualizm żadną chorobą nie jest, a dopiero wtedy szeregowi konserwatywni psychoterapeuci się obruszyli i zawnioskowali o przeprowadzenie głosowania wśród wszystkich członków APA. I to głosowanie przegrali. Więc jeśli już ktoś chciał tu
  • Odpowiedz