Wpis z mikrobloga

Jesli mam wyslac wypowiedzenie umowy od pokoju, i mam ja wyslac listem poleconym przez poczte. Ile kopii do tego listu mam wlozyc? I po odebraniu listu przez wynajmujacego, on ma zlozyc podpis i mi to wypowiedzenie przekazac? Czy jak ma to wygladac przez poczte?
I data kiedy wysylam list, i jest napisana w tym wypowiedzeniu ma byc taka sama? I od tej daty jest miesieczne wypowiedzenie, tak?
Dziekuje za pomoc, bo mam wlasciciela ktory mnie zastrasza i w ogole :/
#prawo #prawokonsumenckie #prawocywilne #law #wynajem #najemca #wynajmujacy
  • 18
@kennyskrrt miesięczne wypowiedzenie najprawdopodobniej oznacza z złożeniem na koniec miesiąca. Składasz teraz A liczy się od 1wszego. Czyli mieszkasz do konca maja.Wpisz że z dniem xxx wypowiadasz umowę, ostatnim dniem pobytu będzie xxxx gdzie oczekujesz odbioru lokalu. Włóż 1 kopie podpisaną przez Ciebie. Za poręczeniem odbioru. 3 x nie odebrany- awizowany- liczy się jako odebrany.
@kennyskrrt: słowo przeciwko słowu- sąd. Nagraj całość jak wysyłasz. Pismo kopertę i wysyłkę na poczcie.. ale nie popadajmy w paranoję, chyba że poszliście całkowicie "na noże" i nie ma opcji załagodzenia sytuacji.
@kennyskrrt: mieszkasz razem z nim? tj podnajmujesz pokój a on mieszka tez w mieszkaniu? hmm nie ciekawa sytuacja...nagrywaj, bo moze sie okazac ze skończy się w sądzie...pamiętaj że wynajmujący powinien odprowadzać podatek od najmu.....
@luukasek to po prostu powiedziec mi, ze prosze o pokazanie wplat do urzedu skarbowego i tyle? A jak nie wplacal to co wtedy zrobic? Po prostu, jak bedzie robil problemy to doniesc i tyle. Ta?
@luukasek to tak zrobie. W ogole tez caly czas do mnie dzwoni iak mnie nie ma we wroclawiu i mowi ze chcialby pogadac, a potem zawsze na koncu milego dnia... A w domu to krzyczy i w ogole :/ ja to tam sie tylko boje ze mi kaucji nie odda i to ze jak dam wypowiedzenie to przez ten miesiac jeszcze bardziej mi bedzie dokuczal i jeszcze moze mnie o cos posadzic
@luukasek gosciu co mieszkal przede mna, tez mowil ze tez nie lubil tego wlasciciela i ze on wałki na nim robil. Ale normalnie sie rozliczyl ze wszystkim na koncu i ze niby problemu nie bylo.
Ciekawe jak w moim przypadku będzie

Ps. Bo ja na początku w innym pokoju mieszkalem, a sie wprowadzilem na pokoj po tym gosciu co sobie poszedl, to dlatego wiedzialem jakie on ma zdanie o nim