Wpis z mikrobloga

Jordan Skakał 104cm


@Oskarek89: no i? Ja jak byłem młody to też byłem murzynem i grałem w kosza #pdk i miałem z 70cm a nie trenowałem profesjonalnie.

EDIT: daje sobie rękę uciąć że Jordan mógł mieć spokojnie powyżej 120cm, nie wiem jaki miał zasięg z ziemii (strzelam że skoro ja mam 250 to on mógł mieć z 260), ale dla najlepszych skoczków dotknięcie górnej krawędzi tablicy to nawet w polskiej lidze
@Anien: Ruszyło marketingowe #!$%@?. Swego czasu krążyły newsy z cyklu "Ronaldo nie ma tatuaża bo co 5 min idzie oddać krew" albo że zmienił fryzurę bo jakieś dziecko ma raka i on go wspiera XD. Nawet na wykopie po tym golu co drugi post był o tym, że jest nowym wcieleniem Jezusa...Nie dość, że świetny piłkarz to jeszcze skromny i cnotliwy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@loretti: no właśnie tak mi się wydawało. Pytanie tylko czy to dosiężny taki z miejsca, czy z naskoku, czy z jednej nogi. Obstawiam że ponad 100 to już z jednej nogi.

Ja w szkole średniej miałem dosiężnego mierzonego przy miarze koło 50. Z nabiegu dotykałem przeramieniem/nadgarstkiem obręczy (myślę że spokojnie koło 320 bo piłką od siaty w miarę swobodnie dunkowałem), a nie dosięgam do sufitu na 260 (przy wzroście coś koło
@dnasstorm: Nie znam szczegółów, więc do końca nie jestem pewien. Ale po tym jak widziałem działanie urządzenia mierzącego bioimpedancję domyślam się, że dodaje ono lub odejmuje parę lat danej osobie, w zależności od tego jaki wynik uzyska. Im większa zawartość mięśni tym bardziej odmładza taką osobę.
@Oskarek89 na 1 roku mgr miałam zajęcia z dietetyki gdzie stawaliśmy na magicznej wadze, która pokazywała nawodnienie, stosunek tkanki tłuszczowej do mięśniowej i też m.in. wiek biologiczny to mi wyszło 12, a osobom, które przykładowo jarały szlugi to tak +10 do swojego wieku. Nie wiem na ile to prawdziwe i jak w ogóle jest to obliczane, ale #takbylo
@Maciek92
To skok dosiezny - stajesz przy scianie piety na ziemi i siegasz reka jak najwyzej mozesz. Potem robisz z miejsca wyskok i siegasz jak najwyzej mozesz. Obliczasz roznice. Wynik na poziomie 1 m to wynik topowych siatkarzy czy koszykarzy.