Wpis z mikrobloga

Frustracja, bo kryteria przyjecia do zlobka eliminuja moja rodzine na dzien dobry. Niestety:

-place za duze podatki zeby korzystac ze zlobkow ktore sa z tych podatkow fundowane
-wzialem z zona slub
-nie bije zony any dziecka
-oboje z zona pracujemy

Najbardziej mnie chyba szlag trafia ze latwiej sie dostac jak rodzice nie pracuja. No karwia, jak nie pracuja to przeciez wlasnie maja czas sie swoim dzieckiem zajac chyba, co? A jak my z zona tyramy normalnie to zlobek sie nie nalezy, tylko jeszcze na prywatny trzeba sie wykosztowac albo opiekunke (koszt od 1k cebulionow miesiecznie). Jak chcecie robic polityke prorodzinna to tu jest pole do popisu a nie jakies poronione 500+.

  • 246
@Haqim #!$%@?, to samo mam. Nóżkami przebieram żeby więcej moc pracować. Nie #!$%@?, bo nie dla podatnika dziecka żłobek, dla patoli to. Ciągle kłótnie z żoną żebym był na 14:10 bo jej się też coś należy z mojego dnia pracy, gdzie żłobek 13-18 dawałby nam obojgu więcej czasu w ciągu dnia i jeszcze prawdopodobnie z korzyścią dla dziecka ale nie. Płać pan 850 za te 5h dziennie w prywatnym i #!$%@?. Lepiej
bo nie mają, ogólnie sytuacja z przedszkolami jest tragiczna od dawna.


@Silvestre_Cucumeris: Tylko że kilka lat temu były inne przepisy. Obecnie gmina musi zapewnić w przedszkolu miejsce każdemu dziecku. Jeśli brakuje im miejsc w publicznych ogłaszają konkurs i wybierają przedszkole niepubliczne, które będzie takie dzieci przyjmować. O ile normalne przedszkole niepubliczne dostaje dotację w wysokości 75% stawki, o tyle takie z konkursu dostaje 100%. Co do żłobków to się nie wypowiadam,
@Haqim: "rodzice są zatrudnieni lub uczą się w trybie dziennym, lub świadczą usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej (umowa o dzieło, zlecenie), bądź prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą" - jeden z wymogów.

Co Ty pierd olisz?

Kraków koszt żłobka to około 1k. Może być mniej lub więcej.
@paszczurek: Niestety przypadkiem też 500+ poprawia sytuację najbiedniejszych z dziećmi. Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale takie rozwiązanie naprawdę działa w aspekcie społecznym. PO też mogło to zrobić, czemu nie zrobiło? Ups, PO niewiele zrobiło, jak każda poprzednia władza, bo myśleli, że mają wieczne rządzenie. To teraz PiS się tym 500+ ostro zabetonowało i co im zrobisz?
@quintic: Mozna sobie roznie z tym radzic wiec nie osadzaj jak nie wiesz. Mozna sie z zona wymieniac, jedno zanosi, drugie odbiera. Odbierac moze babcia, mozna zabierac na ostatnia godzine - dwie robote do domu. Choc faktycznie to dziwne bo w moim przedszkolu dzieciaki zostaja czesto do 17:30 co IMHO jest jak na takie maluchy troche zbyt pozno.
@Haqim: @RandomowyMirek: zakładam, że nie kłamie bo miałem to samo (inna miejscowość oczywiście). Dokładnie te same kryteria. U mnie był jedynie ten plus, że wójt wydał nakaz przyjęcia wszystkich dzieci (z terenu mojej miejscowości), ponieważ "nadstan" nie był wielki, a nie zdarza się, aby wszystkie dzieci były obecne.