Wpis z mikrobloga

Frustracja, bo kryteria przyjecia do zlobka eliminuja moja rodzine na dzien dobry. Niestety:

-place za duze podatki zeby korzystac ze zlobkow ktore sa z tych podatkow fundowane
-wzialem z zona slub
-nie bije zony any dziecka
-oboje z zona pracujemy

Najbardziej mnie chyba szlag trafia ze latwiej sie dostac jak rodzice nie pracuja. No karwia, jak nie pracuja to przeciez wlasnie maja czas sie swoim dzieckiem zajac chyba, co? A jak my z zona tyramy normalnie to zlobek sie nie nalezy, tylko jeszcze na prywatny trzeba sie wykosztowac albo opiekunke (koszt od 1k cebulionow miesiecznie). Jak chcecie robic polityke prorodzinna to tu jest pole do popisu a nie jakies poronione 500+.

  • 246
@Haqim: No jak tak tyracie i płacicie te ogromne podatki, to chyba stać was na ten #!$%@? prywatny żłobek?

Jeszcze się popłacz, że w noclegowni bezdomni mają miejsce za darmo, a ty musisz za hotel płacić. Albo że w kościołach dają czasem za darmo zupę dla potrzebujących, a twoja żona (dyskryminowana, bo pracuje), musi kupić ćwiartkę kurczaka za 8zł.
@Haqim: Kryteria według jakich prowadzona jest rekrutacja do żłobków i przedszkoli to działka samorządowców, więc takich macie włodarzy jakich sobie wybraliście.
@Haqim: Takie właśnie typowe buraczane podejście dominuje w Polsce. Kasę zarabia, to reszta ludzi i ich potrzeb go gówno obchodzi. Horyzont kończy się na czubku własnego malinowego nosa. Nie interesuje takiego ograniczanie patologii, która go otacza. Przez taką mentalność w kraju zawsze będzie gnój.
@Haqim: cumplu ale taguj to problemy słoika i tyle :). Ja mieszkam pod wołominem, Żłobek kosztuje chyba 500-600zł z wyżywieniem a przedszkole 250zł + 180zł wyżywienie :). Cumpel z wawy za żłobek płacił 1600zł a teraz rezygnuje z państwowego przedskoszala i będzie szukać prywatnego ( z uwagi na bardzo słabą opiekę/duże grupy) tez za 1500cbln :). U mnie w grupie jest 6-8 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Haqim: no coś ściemniasz, albo dodałeś coś od siebie :) ja pracuję, żona też, 3 dzieci na stanie, mały normalnie się dostał do przedszkola...
chyba, że faktycznie każda gmina/samorząd ustala swoje kryteria(?)
@Haqim: jakoś mnie to nie dziwi. W Polsce najbardziej w dupę kopani są zdrowi, pracujący, niepatologiczni Polacy.
Im kto większym pasożytem - tym więcej pomocy od państwa/unii/itd.
Żona pracuje w fundacji, która zajmuje się pomocą różnym "wykluczonym" - m.in. przez programy unijne.
To jest jakaś masakra. Jakby tą kasę po prostu spalili w piecu to byłby większy pożytek, bo ktoś by się przynajmniej ogrzał.
Szukają dla tych ludzi staży (płatnych) -