Wpis z mikrobloga

#ama dobra, spróbujemy. Kierowca TIRa (w Niemczech nazywają to LKW) w Niemczech, w niemieckiej firmie, na niemieckiej umowie, transport międzynarodowy, kraje takie jak Szwajcaria, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia no i oczywiście krajówka

Jeździłem też swego autobusami w komunikacji miejskiej a później przesiadłem się na autokary - Grecja, Bułgaria, Chorwacja, Serbia, Czarnogóra.

#tir #zycietruckera #bekaztransa #niemcy
  • 110
@peszmerd: Chociaż kurła, czekaj. Jakbym miał tu żyć sam za ~1,9 euro, bez problemu mógłbym odłożyć 500 euro miesięcznie. Ja zakładałem wersję, że utrzymuję jeszcze różowego co nie pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nadal nie wiem co jest gorszego w Berlinie? Chodzi o drogi? Ruch? Czy jeszcze coś innego?


@Vincenzo: natężenie ruchu w połączeniu z dość ciasną infrastrukturą drogową; jazda po prostu wymaga ciągłego skupienia i
ja wiem jak to wygląda bo mieszkam w Berlinie. Z punktu widzenia samochodu osobowego jeździ mi się lepiej niż po polskich miastach, dlatego tak dopytuję.


@Vincenzo: ruch jest bardziej płynny, ale z punktu widzenia gościa, co jedzie autem szerokość 2,5 metra, długość 16,5 i wysokość 4 metry - kiepska sprawa; w dodatku sygnalizacja świetlna, często wzbudzana pętlami indukcyjnymi - jak jedziesz czymś ciężkim, co się wolno zbiera, często gaśnie Ci zielone
jak z wyczuciem auta/autobusu jak wyglądały początki.


@panzerschokolade: dzisiaj autobusem jeździłbym z taką łatwością jak jeździ się osobówką po parunastu miesiącach. Ale na początku było mega trudno, uczyłem się na Autosanie i pierwsza jazda po ulicach była po 20 minutach po rozpoczęciu szkolenia, dodatkowo w koleinach. #pdk

bolą Cie plecy od siedzenia cały dzien za kierownicą? Jaki wpływ ma Twoja praca na zdrowie / jak sobie radzisz z ew. negatywnym wpływem?
bo to akurat moja branża i chciałem tylko wiedzieć czy dla mojej firmy transportujesz też papier. Południe niemiec z zachodu na wschód i z powrotem ;)


@prezydent88: nie sądzę, jeździmy dla firmy z którą mamy kontrakt na transport/logistykę plus chyba spedycja - najczęściej wieziemy bezpośrednio do klienta. Z racji profilu działalności, trafia się dwie czy trzy firmy zajmujące się logistyką i spedycją papieru. Dodatkowo często papier z CH bezpośrednio do klienta
@Reniferus w Polsce, zwłaszcza w małej czy średniej firmie podstawy mechaniki i tego jak wszystko działa, dobrze znać, żeby nie utknąc w polu.

Święta w domu, czasem na niemieckim świecie w środku tygodnia (jak jest np środa świętem) stoi się gdzieś na parkingu.

W PL zwykle około 21 w piątek, wyjazd na ogół niestety lekko po północy w poniedziałek
@zolwik89 nie jest tak spoko jak się wydaje, na autokarach w sezonie, silnik właściwie nie stygnie, to jak wygląda taka praca to temat na osobny wpis i artykuł cały

A poza tym drażnią mnie pasażerowie, palety są dużo spokojniejsze i przede wszystkim - nie gadają.