Wpis z mikrobloga

#ama dobra, spróbujemy. Kierowca TIRa (w Niemczech nazywają to LKW) w Niemczech, w niemieckiej firmie, na niemieckiej umowie, transport międzynarodowy, kraje takie jak Szwajcaria, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia no i oczywiście krajówka

Jeździłem też swego autobusami w komunikacji miejskiej a później przesiadłem się na autokary - Grecja, Bułgaria, Chorwacja, Serbia, Czarnogóra.

#tir #zycietruckera #bekaztransa #niemcy
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to w UK mam lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Maciek5000: porównywałem stawki i ceny - Niemcy wychodzą korzystniej, w dodatku wsiadam w auto w każdej chwili, parę godzin i jestem na własnej kanapie we własnym domu w Polsce.
  • Odpowiedz
to niezbyt duzo jak na tak ciezka prace w porownaniu do zarobkow w niemczech.


@r4do5: nie wiem ile zarabiają w np. marketach, więc ciężko mi porównać, choć magazyny dają przeważnie 10-12 euro brutto/h - więc nie wychodzę tak źle
  • Odpowiedz
O powiedz bez czego nie wyobrażasz sobie trasy,co ułatwia Ci życie w kabinie :)


@tuttifruttis: laptop gamingowy ASUSa i przetwornica 24/230v o mocy 300/600W ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bez całej reszty sobie poradzę, wystarczy karta płatnicza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: jeżeli chcesz żyć jak człowiek w #uk to z pensji kierowcy faktycznie ciężko coś odłożyć, ale na bieżące wydatki starcza bez problemu. Sam utrzymuje tutaj czteroosobową rodzinę tylko z mojej pensji.
  • Odpowiedz
W komunikacji miejskiej w DE? Jak tak to jakie warunki finansowe? W ogóle spoko że te 1,7-2,2 elegancko ci starcza na życie ;D


@linoleum: nie, komunikacja we Wrocławiu, nie znam niemieckiego jeszcze na tyle, żeby się pchać na kontakt z pasażerami, gdzie wymagana jest jednak dość dobra znajomość języka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I dlaczego ma mi nie starczyć, wystarczający jest to pieniądz przy tutejszych cenach,
  • Odpowiedz
jeżeli chcesz żyć jak człowiek w #uk to z pensji kierowcy faktycznie ciężko coś odłożyć, ale na bieżące wydatki starcza bez problemu. Sam utrzymuje tutaj czteroosobową rodzinę tylko z mojej pensji.


@Maciek5000: no tutaj też z pensji kierowcy utrzyma się taka rodzina, co prawda bez szału, ale przeżyć się przeżyje, choć samochód czy dwa mogą być problemem
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@papaj_21_37:
Jak wygląda Twoje doświadczenie zawodowe??
Ile lat za kierownicą??
Niemcy też mają kłopoty z doborem kadry i zatrudniają wszystko jak leci jak to jest już u nas w Polsce??
  • Odpowiedz
Jak wygląda Twoje doświadczenie zawodowe??

Ile lat za kierownicą??

Niemcy też mają kłopoty z doborem kadry i zatrudniają wszystko jak leci jak to jest już u nas w Polsce??


@ameliniowyguzik: zawodowo zacząłem jeździć w lutym 2014 na autobusach, po nieco ponad roku zacząłem autokary, a od jesieni 2016 przesiadłem się na zestawy po zrobieniu CE, więc w sumie zawodowo jeżdżę dopiero 4 lata z czego tylko 1,5 roku na dużych (z czego odbębniłem rok w polskiej
  • Odpowiedz
Tak, mają ogromne problemy, ale nie biorą jak leci. Większość firm wymaga języka - niemiecki, mniejsza ilość wymaga alternatywnie angielskiego, ale kończy się tak, że i tak podstawy trzeba znać. Wszystkie bez wyjątku (nie widziałem innych) wymagają minimum roku doświadczenia.


@papaj_21_37: Ja wysłałem CV do 5 firm i każda jedna była chętna do zatrudnienia mimo że doświadczenia nie mam. Wystarczyło że znam angielski Ostatecznie bałem się zdecydować na emigrację a
  • Odpowiedz
A jak zarobki we Wro na komunikacji? ;D Pewno lipnie jak w całym kraju, ile z wolnego przychodziłeś?


@linoleum: ja na dwurazówkach plus jedna-dwie-trzy soboty potrafiłem 4 dostać

Ja wysłałem CV do 5 firm i każda jedna była chętna do zatrudnienia mimo że doświadczenia nie mam. Wystarczyło że znam angielski Ostatecznie bałem się zdecydować na emigrację a jedną firma jeszcze długo mnie męczyła telefonami przez polską pracowniczke. Więc braki maja chyba ogromne

A powiedz jak z językami żeby u Niemca jeździć faktycznie wystarczy komunikatywny angielski czy jednak niemiecki trochę
  • Odpowiedz
Mówisz, że grasz w WOT'a. Jaki internet ?


@Reniferus: Lebara (nadajniki telekom) + router hujawej jakiś tam z LTE (chociaż lebara tylko w 3G). Ogólnie w DE tylko telekom, reszta to gunwo. Jak mi się pakiet skończy albo zasięgu nie ma 3g to lece na LTE z polskiego t-mobile albo niemieckiego telekomu (dużo droższy od lebary)

Ogólnie na mobilnym gram już 2 albo 3 lata, pingi z reguły 60-80, ale
  • Odpowiedz