Wpis z mikrobloga

W jeden dzień wysłałem śmigłowiec do powieszonej 14-latki znalezionej przez matkę. I myślę sobie, że dobrze, że nie muszę tam być tylko ogarniam akcję zza pulpitu.
Na drugi dzień pojechałem do 14-letniego chłopca, który prawdopodobnie przedobrzył z jakimiś używkami. Godzinna reanimacja, wbrew wytycznym, piśmiennictwie, doświadczeniu i logice. Zgon. Normalny dom, rodzice na poziomie, ponoć zgnębiony w szkole.

#999 #wejsciesilowe #ratownikmedyczny
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Korba112: Czy wysyłanie śmigłowca do wisielca to nie marnowanie zasobów? Czy też dziewczyna dawała jeszcze znaki życia? W sumie na miejscu rodziców też pewnie miałbym jeszcze nadzieję i prosił o jak najszybszą reakcję...
  • Odpowiedz
@Dzolejro: ile z tych rówiesników z małego miasteczka teraz ma depresję, popadło w alkoholizm? Ile dzieci w tym czasie zabiło się w mieście obok? klasyczny błąd "skoro nikomu kogo znam to się nie przydarzyło to takie sytuacje nie mają miejsca". Mózg nas niesamowicie oszukuje. Tak jak teraz, kiedy myslisz, że "co chwilę słyszę, że się jakiś dzieciak zabił" - jak zwracasz na coś uwagę, to masz wrazenie, że to wystepuje
  • Odpowiedz
@Dzolejro: No właśnie, masz małe miasteczko z małą grupą kontrolną. Teraz masz internet (przede wszystkim) i (strzelam) większe miasto.
W dodatku mając taką sytuację od dziecka i wszędzie wokół - wyrabia się tolerancja.
Te "dzieci z dobrych domów":
- po pierwsze zderzają się z rzeczywistością po sielankowym dzieciństwie i byle pierdoła staje się dla nich sprawą kluczową
- po drugie mają do czynienia z zupełnie innym rodzajem "zgnębienia", każdy ma
  • Odpowiedz
@Korba112 w 2008 roku jakaś dziewczyna z mojego gimnazjum skoczyła z 10 pietra. Jakimś cudem przeżyła. O całej sprawie było dość cicho, więc to nieprawda, że dawniej takich rzeczy nie było.
  • Odpowiedz
  • 11
@zly_dzien W Polsce w 2016 r. śmiercią samobójczą zginęło więcej osób niż w wypadkach drogowych. W 2016 r.
Komenda Główna Policji odnotowała 9861 prób samobójczych, z czego 5405, zatem blisko 55%
przypadków, zakończyło się zgonem (o 283 mniej niż w 2015 r.). Mężczyźni popełnili 4638 samobójstw
(85,8% przypadków), a kobiety 767. Samobójstwa częściej popełniano w miastach (56,1%) niż na wsi
(43,9%.)
  • Odpowiedz
  • 1
Od gimnazjum do szkoły średniej gdzie uczęszczałem były 3 samobójstwa. Jeden skoczył z 10 piętra, a dwie osoby się powiesiły.
  • Odpowiedz
@Korba112: kolega budował model dotyczący używek i tego typu zachowań. Im lepiej sytuowana rodzina, bardziej wykształcona tym skłonności do takich rzeczy wyszły wyższe.


@matti05: To logiczne - to droga zabawa. Biedni raczej sięgną po bardzo tani a-----l.

@Korba112: OP-ie, szanuję. Sam jestem z medycznej rodziny, tradycje pracy w szpitalach i krewni od pielęgniarek po lekarzy specjalistów, więc nie miałem wyboru...

  • Odpowiedz
@Korba112: To tak jak w straży się robi. Jeżeli mocno już się pali komuś dom, a nie ma tam ludzi to nie oplaca robić się nic. Nie ma znaczenia czy pożar zniszczy wszystko, czy my jak zalejemy wodą, a do tego zawsze strażak ucierpieć może. Mimo to gasimy,bo głupio stać i patrzeć jak komuś płonie dom rodzinny no i jak by oni na nas wtedy patrzyli
  • Odpowiedz
@Korba112: apropo gnębienia w szkole to i tak znajdzie się grupa pajaców, która powie: hurr durr dzieciaki jakie moga mieć problemy? praca po 12h i kredyt to jest problem chrum chrum
A właśnie przez taki brak empatii i uważanie się za króla życia - no bo jo z---------m już 20 lat to wiem lepiej dzieciaki targają się na swoje życie. Bo każdy im wmawia, że ich problemy to g---o bo
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@fegwegw: w rzeczywistości nie istnieje coś takiego jak "normalny" dom.

No chyba, że twoja rzeczywistość to seriale, dumny, kolorowe pisemka i inna kolorowa propaganda z mediów społecznościowych.

W rzeczywistości każda rodzina ma jakieś skazy, rysy, problemy i wstydliwe sekrety.
  • Odpowiedz
  • 32
@zly_dzien Nie mówi się o tym ponieważ uruchomilo by to tzw. Efekt Wertera ciekawa sprawa, poczytaj. BTW s---------o znanej osoby podnosi statystyki samobójstw o 1000 procent. Taka ciekawostka.
  • Odpowiedz
@zly_dzien:
Prewencja powiadasz. Na czym by to miało polegać? Mają sobie pobiegać? Wybiegać myśli samobójcze? Osoba która decyduje się na ten ostateczny krok jest już wewnętrzne martwa od dawna.
  • Odpowiedz