Wpis z mikrobloga

W jeden dzień wysłałem śmigłowiec do powieszonej 14-latki znalezionej przez matkę. I myślę sobie, że dobrze, że nie muszę tam być tylko ogarniam akcję zza pulpitu.
Na drugi dzień pojechałem do 14-letniego chłopca, który prawdopodobnie przedobrzył z jakimiś używkami. Godzinna reanimacja, wbrew wytycznym, piśmiennictwie, doświadczeniu i logice. Zgon. Normalny dom, rodzice na poziomie, ponoć zgnębiony w szkole.

#999 #wejsciesilowe #ratownikmedyczny
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba nigdy nie zrozumiem po co ratuje się na siłę ludzi, którzy nie chcą żyć. Żeby podbudować własne ego, że się zrobiło coś dobrego dla świata? Przecież w tym wypadku śmierć jest lepszym rozwiązaniem zarówno z perspektywy samobójcy, jak i gatunku, bo taka osoba nie będzie miała szans na przekazania swoich słabych genów dalej.
  • Odpowiedz
@Mirabelka102 może dlatego, że choroby psychiczne są uleczalne jak każde inne i osoba która odratują po próbie samobójczej ma szansę prowadzić normalne życie? Serio myślisz, że jak osoba w wieku nastoletnim się chce zabić, to już nie ma dla niej ratunku?
  • Odpowiedz
@fiskkr: Wyleczyć to można co najwyżej te lżejsze przypadki. Reszta męczy się i tak do końca życia. Jak nie bezpośrednio z objawami choroby, to ze skutkami ubocznymi po lekach, a te potrafią być dotkliwe. Poza tym choroby psychiczne powodują, że zaniedbujemy wszystko i wszystkich. Niektórych spraw nie da się odkręcić nawet przy idealnie dobranych lekach. W czym wegetacja jest lepsza od śmierci?
  • Odpowiedz
@luftwafel: jest ogłaszana raz na jakiś czas rekrutacja. Warunek konieczny to 3 lata pracy w systemie PRM. Średnio jest chętnych ok. 180 osób na jedno/dwa miejsca. Po etapie test wiedzy na rekrutacji zostaje z 50 osób. Jako ratmed musisz przejść kilka etapów rekrutacji (wstępna ocena złożonych dokumentów, test wiedzy, test psychologiczny, rozmowa z psychologiem, test praktyczny, rozmowa kwalifikacyjna z kierownictwem), po pozytywnym etapie badania specjalistyczne, do przyswojenia gruba księga dotycząca
  • Odpowiedz