Wpis z mikrobloga

Hej,
W ramach nauki developmentu na Ethereum, w Solidity, postanowiliśmy stworzyć z żoną @Emkacf aplikację implementującą interfejs ERC 721. Każdy token 'naśladuje' realnie istniejący framework/bibliotekę danego języka programowania (można sobie kupić token Angulara lub Springa i poczuć się przez chwilę, jak rosyjski oligarcha).

Z każdym zakupem cena danego tokena rośnie, wiec jeżeli ktoś stwierdzi, że kupi sobie Springa, a inny użytkownik jest już w jego posiadaniu to na konto pierwotnego właściciela wpłacana jest ilość Etheru powiększona w stosunku do ceny, którą zapłacił. Można więc na tym zarobić. Oprócz tego 1% sumy transakcji będzie dostępne do wypłacenia dla programistów, ktorzy stworzyli daną bibliotekę/framework po weryfikacji u nas.

Aplikacji-gier typu collectibles jest już kilka w sieci blockchain, ale mamy nadzieję, że tematyką trafimy w gusta innych developerów, którzy wolą poinwestować pieniądze w 'biblioteki', niż wirtualne kotki, a przy okazji można w ten sposób wesprzeć jakiegoś twórcę open-source.

Startujemy już za 4 minuty pod adresem: https://cryptolibraries.io/

#programowanie #blockchain #ethereum #solidity #gry #it #kryptowaluty #inwestycje #pieniadze
  • 19
@Abdizriel: i
core.js:1448 ERROR Error: Uncaught (in promise): TypeError: Cannot read property 'apply' of undefined
TypeError: Cannot read property 'apply' of undefined
at Provider.webpackJsonp../node_modules/truffle-contract/contract.js.Provider.sendAsync (contract.js:24)
@misieg8: Symfony jest również na licencji MIT. Idąc tym tokiem rozumowania to żadna strona nie może korzystać z logotypów frameworków - nawet tych, które udostępnione są na odpowiednich licencjach?
@arczer nie znałem tego słowa i googlowałem je. W pewym sensie jest tak jak tam jest opisane (popraw mnie proszę jeśli się mylę).

Osoba A kupuje token za 1ETH, jego cena wzrasta do 1.25ETH(wytłumaczę wzrost cen niżej). Osoba B kupuje ten token za 1.25ETH. Cena wzrasta do 1.5625ETH. Osoba A dostaje 1.2ETH za to, że ktoś kupił tokena, którego wcześniej była właścicielem od razu w momencie kupna go przez osobę B.

Do