Wpis z mikrobloga

  • 19
Dzisiaj około godziny 13 dostałem dość ciekawego maila (został podany niżej), ale zacznijmy od początku.

Jako osoba fizyczna znalazłem fajny sposób by sobie zarobić, mianowicie skupuje konta nieużywane konto, które sam później sprzedaje. W sumie to nie spodziewałem się, że wyjdzie z tego, aż taka sumka (około 1500 złotych w 2 miesiące).

Już na samym początku sprawdziłem czy wszystko jest legalne i wydało mi się, że jest dobrze. Łączna suma nie przekracza nawet w połowie kwoty wolny od podatku.

Prosiłbym o wytłumaczenie mi jeśli jestem w błędzie, jakie wiążą się wtedy z tym skutki i czy byłbym w stanie się od tego odwołać.

Dodam jeszcze, że łączna suma sprzedanych kont nie przekracza nawet 50.

#prawo #podatki #kiciochpyta #allegro
Mardyn - Dzisiaj około godziny 13 dostałem dość ciekawego maila (został podany niżej)...

źródło: comment_2rQnXieKUVtrfIvJqa2ylDjAECrnPoIA.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mardyn: robisz konkurencję dla legalnie działających firm odprowadzających podatki

nie dziwie się że się wkurzyli i zaszantażowali

ja bym radził posłuchać
  • Odpowiedz
Już na samym początku sprawdziłem czy wszystko jest legalne i wydało mi się, że jest dobrze. Łączna suma nie przekracza nawet w połowie kwoty wolny od podatku.


@Mardyn: Tu kwota wolna od podatku nie ma nic do rzeczy, na tą chwilę wyczerpujesz znamiona DG a jej nie posiadając łamiesz prawo.
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@romo86 już była podobna sytuacja z miesiąc temu. Dostałem wtedy podobne groźby, aczkolwiek do tej pory żadnego pisma dostać nie dostałem.

Z tego co się dowiedziałem to inne osoby, które również nie mają podpiętej firmy pod allegro dostały podobne pisma.
  • Odpowiedz
już była podobna sytuacja z miesiąc temu. Dostałem wtedy podobne groźby, aczkolwiek do tej pory żadnego pisma dostać nie dostałem.


@Mardyn: US ma 5 lat na to, więc jeszcze wszystko przed Tobą.
Chciałbym żeby skarbówka działa tak szybko jak to sobie wyobrażasz ( )
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
już była podobna sytuacja z miesiąc temu. Dostałem wtedy podobne groźby, aczkolwiek do tej pory żadnego pisma dostać nie dostałem.


@Mardyn: US ma 5 lat na to, więc jeszcze wszystko przed Tobą.
Chciałbym żeby skarbówka działa tak szybko jak to sobie wyobrażasz ( )

W ciągu tych 5 lat może się wiele wydarzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mardyn: chyba konkurencja się wkurzyła, bo to nie jest mail z allegro, spójrz na domenę (czy jak się to tam nazywa). Poza tym co ty sprzedajesz? Stare konta na allegro na allegro? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Mardyn: chyba konkurencja się wkurzyła, bo to nie jest mail z allegro, spójrz na domenę (czy jak się to tam nazywa). Poza tym co ty sprzedajesz? Stare konta na allegro na allegro? ( ͡ ͜ʖ ͡)


Raczej nie ma to znaczenia czy to mail od allegro czy nie.

Konkurencja też może mnie przecież p------c. (,)
  • Odpowiedz