Wpis z mikrobloga

Klasyczny przypadek dziecka u mojej żony w gabinecie logopedycznym. ma 3-4 lata, nie mówi, ale by pani widziała, jak ana tablecie sobie radzi. - A od kiedy ma tablet? -No jak już miał rok, to miał, a bajki jak go interesują...

Jaki jest szok i niedowierzanie, gdy się okazuje, że wspomniane rzeczy są przyczyną braku mowy... a do tego oczywiście brak interakcji z rodzicami, bo do rozwoju mowy jest to konieczne, ale po co interakcja, jak się dziecko samo sobą zajmie.

W większości przypadków dając małemu dziecku tablet, upośledzasz je.

#dzieci #logopedia #psychologia #tablet #elektronika #cywilizacja #oswiadczenie #protip #rodzina
pogop - Klasyczny przypadek dziecka u mojej żony w gabinecie logopedycznym. ma 3-4 la...

źródło: comment_ltPmmaMZoI1h7kykYHrqdfwdE88W5KTc.jpg

Pobierz
  • 104
@pogop: odstawienie elektroniki i bajek powoduje, że rodzice muszą inaczej zająć dziecku czas. Czyli wracamy do meritum. Dziecku należy poświęcać swój czas, wtedy tablet jest zupełnie normalnym narzędziem, zresztą byłabym hipokrytką, gdybym małej zabraniała tabletu, sama siedząc z telefonem i mirkując :D
@pogop: złe porównanie, ogląda bajki a nie horrory. Trzeba nauczyć tu jest clue. Nie mówię że dawanie tabletu zamiast bliskości jest dobre, mówię o tym, że tablet to narzędzie a jak je wykorzystamy, to już nasz własny rozsądek. Zakazywać i robić embargo też nie jest dobre, zakazany owoc kusi. Ps nie piję alkoholu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
karyny Chyba są bardzo bardzo zajęte ważniejszymi rzeczami dając dziecku samemu się bawić tabletem na sposób "aby się czymś zajął" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pogop kurde a ja czasem moim włączam jakąś #!$%@? w tv, aż mi głupio teraz. Na szczęście tabletu nie posiadamy a telefonu nie pozwalam ruszać ( ) dobra idę je trochę pomeczyc swoją osobą teraz