Wpis z mikrobloga

Klasyczny przypadek dziecka u mojej żony w gabinecie logopedycznym. ma 3-4 lata, nie mówi, ale by pani widziała, jak ana tablecie sobie radzi. - A od kiedy ma tablet? -No jak już miał rok, to miał, a bajki jak go interesują...

Jaki jest szok i niedowierzanie, gdy się okazuje, że wspomniane rzeczy są przyczyną braku mowy... a do tego oczywiście brak interakcji z rodzicami, bo do rozwoju mowy jest to konieczne, ale po co interakcja, jak się dziecko samo sobą zajmie.

W większości przypadków dając małemu dziecku tablet, upośledzasz je.

#dzieci #logopedia #psychologia #tablet #elektronika #cywilizacja #oswiadczenie #protip #rodzina
pogop - Klasyczny przypadek dziecka u mojej żony w gabinecie logopedycznym. ma 3-4 la...

źródło: comment_ltPmmaMZoI1h7kykYHrqdfwdE88W5KTc.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@lubie_makrele: Tam chodziło o tablety, telefony i bajki, morał jest taki że dla dziecka czas przed ekranem jest czasem straconym.

W sumie to nie trzeba żadnych badań żeby zobaczyć co się dzieje z takim brzdącem przed bajką czy innymi stymulantami. Przy czym dzieci są różne i uniwersalne recepty można traktować tylko jako wskazówki. I masz rację że narzucanie innym metod wychowawczych na siłę działa dokładnie odwrotnie niż powinno...
  • Odpowiedz
No jak już miał rok, to miał, a bajki jak go interesują...


@vantropf: roczne dziecko dostało tablet. Nie, że używał rok, a majac rok.
I w swoich wypowiedziach ja odnosilam się przede wszystkim do sytuacji,kiedy elektronika staje sie "zapychaczem" malego dziecka,ktorego mózg nie jest przystosowany jeszcze do takiej ilości tego typu bodzcow.

@mosku: a gdzie pisalam, że w ogóle nie wolno dawać?
  • Odpowiedz
@mosku: no to poszukaj. Bo pisalam, ze rozumiem, ze czasem mozna dac, ale ze powinno sie pod kontrola, ze moze to sluzyc do edukacji itd. W swoich wpisach caly czas odnosilam sie do sytuacji, gdy rodzic zamiast zajac sie dzieckiem i stymulowac jego rozwoj, sadza go przed komputerem/tv/wrecza smartfon, zeby dziecko nie domagalo sie jego uwagi i po protu miec swiety spokoj.
  • Odpowiedz